Obvinený starosta Dolného Chotára a jeho syn zostávajú vo väzbe, najvyšší súd zamietol ich žiadosť

371681_najvyssi sud sr 676x451.jpg

BRATISLAVA 5. marca (WebNoviny.sk) – Obvinený starosta obce Dolný Chotár František D., jeho syn František a ich kamarát Ladislav A. ostávajú vo väzbe.

Akcia Valentín

„Senát Najvyššieho súdu SR na dnešnom neverejnom zasadnutí sťažnosti obvinených proti vzatiu do väzby zamietol ako nedôvodné. Dôvody budú v zákonnej lehote podrobne uvedené v písomnom vyhotovení rozhodnutia,“ informovala agentúru SITA hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

Sudca pre prípravné konanie na pracovisku Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici vzal koncom februára do väzby troch obvinených, zadržaných v rámci akcie Valentín. Išlo o starostu obce Dolný Chotár Františka D., jeho syna Františka a ich kamaráta Ladislava A.

Obvinenie sa týka piatich vrážd, podvodu a zločinu podporovania zločineckej skupiny sátorovcov. Súd vyhovel v plnom rozsahu návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry, ktorý požadoval väzbu pre obavy, že obvinení by mohli ujsť, pokračovať v trestnej činnosti a ovplyvňovať svedkov. Obvinení vtedy podali voči verdiktu sťažnosť.

Zadržali štyroch ľudí

Národná kriminálna agentúra (NAKA) vo štvrtok 21. februára počas razie s krycím menom Valentín zadržala štyroch ľudí. Pre starostu obce Dolný Chotár Františka D., jeho syna Františka a Ladislava A. prokurátor žiadal väzbu. Štvrtý zadržaný bol podozrivý, ale pre neho prokurátor väzbu nenavrhol.

Starosta aj so synom vypovedali v prípravnom konaní vo veľkej kauze sátorovcov. Ich výpovede sa na pojednávaní s týmto gangom čítali, pretože obaja sa na súde ospravedlnili.

Viac k témam: NAKA Národná kriminálna agentúra, zločinecká skupina Sátorovci
Zdroj: Webnoviny.sk – Obvinený starosta Dolného Chotára a jeho syn zostávajú vo väzbe, najvyšší súd zamietol ich žiadosť © SITA Všetky práva vyhradené.

5. marca 2019