Obrazom: Summit lídrov Európskej únie v Bratislave

Kľúčovou témou stretnutia dvadsaťsedmičky je bezpečnosť. BRATISLAVA 16. septembra (WebNoviny.sk) – Hlavné mesto Slovenska v piatok hostí po prvýkrát lídrov zo všetkých členských krajín EÚ okrem Veľkej Británie.

Kľúčovou témou stretnutia dvadsaťsedmičky je bezpečnosť, a to nielen v obrannom zmysle, ale aj po ekonomickej a sociálnej stránke. Lídri sa budú venovať aj brexitu a pokúsia sa prísť s konkrétnymi návrhmi, čomu by sa EÚ do zavŕšenia bratislavského procesu mala venovať.

Obrazom: Summit lídrov EÚ v Bratislave

„Chceme pokračovať v tomto jedinečnom projekte, akým je Európska únia. Dúfame, že neformálny bratislavský proces, ktorý dnes začíname, bude úspešný,“ povedal premiér Robert Fico.

Minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák očakáva, že v Bratislave sa začne proces, ktorý vyvrcholí v marci v Ríme oslavou Rímskych zmlúv. Ako Lajčák povedal, občania sú euroskeptickí, EÚ stráca dôveru ľudí. Populistické, xenofóbne strany zdvíhajú výstražnú ruku a toto je podľa Lajčáka proces, ktorý treba zastaviť. Ako povedal, EÚ je jedinečný, fantastický projekt.

Viac o summite európskych lídrov v Bratislave sa dočítate —TU—.

Odporúčame:

Počas summitu rozprestreli transparent ‚Nepredávajte Európu‘

Online: Bratislava hostí summit EÚ, na Slovensku nemá obdobu

Vodiči pozor, Bratislavu čakajú výrazné dopravné obmedzenia

Summit v Bratislave bude o budúcnosti EÚ, má aj vlastné logo

Pre summit bude MHD v Bratislave zadarmo

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

16. septembra 2016