Obrazom: Pokrstili novú trofej pre víťaza Tipsport ligy

Slovenský hokejový majster získa na konci tejto sezóny v porovnaním s predchádzajúcimi novú trofej.BRATISLAVA 8. marca (WebNoviny.sk) – Slovenský hokejový majster získa na konci tejto sezóny v porovnaním s predchádzajúcimi novú trofej. V utorok predpoludním ju pokrstila manželka hokejovej legendy Zlatica Dzurillová na Pohár Vladimíra Dzurillu, ktorého autorom je Jozef Barinka.

Ide o upravenú pôvodnú trofej, ktorá za predchádzajúce roky „utrpela“ viacero poškodení. „V úvode sezóny pri pohľade na majstrovskú trofej sme si uvedomili, že potrebuje istý servis a zmenu. Zároveň sme sa rozhodli, že ju pomenujeme po niekdajšom vynikajúcom hokejistovi i človeku,“ povedal Richard Lintner, riaditeľ riadiaceho orgánu Tipsport ligy, spoločnosti Pro-Hokej. Vynovený pohár aktuálne váži 31 kilogramov, na jeho vrchole už nefiguruje soška hokejistu a podľa autora by mal vydržať viac.

Obrazom: Pokrstili novú trofej pre slovenského hokejového majstra

Súboje o titul sa začnú už v piatok, vo štvrťfinále Slovnaft play-off Tipsport ligy 2015/2016 budú bojovať Košice s Martinom, Nitra so Žilinou, Zvolen s Popradom a Banská Bystrica s Trenčínom. „Dostali sme sa do vzrušujúcej časti sezóny, a preto sa teším na napínavé súboje o postup do najvyššej súťaže a zároveň sa teším na bitku o už 23. víťaza našej najvyššej hokejovej ligy, ktorý získa Pohár Vladimíra Dzurillu,“ pokračoval R. Lintner, ktorého potešila návštevnosť zápasov v základnej časti, ktorá prekročila 500-tisíc fanúšikov na tribúnach.

Okrem hlavnej trofeje sa po vyraďovacej časti budú udeľovať aj individuálne ocenenia. Fanúšikovia totiž budú môcť vybrať autora najkrajšieho gólu či najužitočnejšieho hráča play-off. Víťaz hlasovania o strelca najkrajšieho gólu získa trofej z autorskej dielne sochárky Miry Podmanickej. Najužitočnejší hokejista vyraďovacej časti si odnesie Zlatú korčuľu Slovnaft play-off Tipsport ligy. „Play-off je sviatkom hokeja a veríme, že fanúšikovia húfne zavítajú na štadióny, ale tiež sa zapoja do hlasovaní. Už sa tešíme na napínavé súboje. Sme presvedčení, že sa potvrdia pozitívne trendy smerovania Tipsport ligy z jej základnej časti,“ uviedol Jaroslav Taraba zo spoločnosti Tipsport.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

8. marca 2016