Obrazom: Najkrajšie momenty z jedenásteho dňa MS v hokeji

Hokejové majstrovstvá sveta pokračovali jedenástym dňom. Nemecko sa po výhre Kanady nad Francúzskom stalo ďalším istým štvrťfinalistom.

MOSKVA/PETROHRAD 16. mája (WebNoviny.sk) – Na dlhodobých hokejových turnajoch to zavše tak býva, že najlepší pomôžu tým slabším víťazstvom nad papierovo ešte slabšími. Niečo na tento spôsob predviedli v pondelok popoludní v rámci svetového šampionátu v Petrohrade obhajcovia titulu z Kanady.

VŠETKO O MAJSTROVSTVÁCH SVETA V HOKEJI 2016

„Javorové listy“ triumfom nad Francúzmi (4:0) svojho súpera nielenže vyradili z hry o štvrťfinále, ale zároveň zabezpečili postup do najlepšej osmičky Nemcom a pomohli aj Slovákom. Minimálne v tom, že svoje bytie či nebytie na turnaji majú Cígerovi zverenci už len vo svojich rukách. Ak v utorok zdolajú za 3 body Američanov, pôjdu do moskovského štvrťfinále.

Vo večernom zápase hokejisti Maďarska prehrali s výberom Nemecka 2:4, no stále majú šancu na záchranu v elitnej kategórii.

V A-skupine domáce Rusko podľa očakávania zvíťazilo nad Nórskom 3:0. Po bezgólovej úvodnej tretine prelomili zverenci trénera Olega Znaroksa defenzívu severanov v 23. min zásluhou Ivana Telegina, v závere druhej tretiny zvýšil na 2:0 Artemij Panarin a konečnú podobu výsledku dal v 43. min Roman Ľubimov.

Dánsko má po výhre nad Kazachstanom reálnu šancu na prienik do štvrťfinále. Ak v utorok Švajčiari nezdolajú Čechov v riadnom hracom čase, postúpia do vyraďovacej časti MS prvýkrát od roku 2010.