Obamovci súkromne obedovali s kráľovnou Alžbetou II.

Vo večerných hodinách navštívi Obama s manželkou Michelle londýnsky Kensingtonský palác.Londýn 22. apríla (WebNoviny.sk) – Prezident USA Barack Obama sa dnes stretol s britskou kráľovnou Alžbetou II. po tom, ako vyzval britských voličov, aby hlasovali za zotrvanie krajiny v Európskej únii, pretože Spojené štáty „potrebujú, aby váš vplyv pokračoval“.

Obama s manželkou Michelle sa prepravili vrtuľníkom do zámku Windsor neďaleko Londýna, kde súkromne obedovali s kráľovnou, ktorá vo štvrtok oslávila 90. narodeniny, a jej manželom princom Philipom.

Americký prezident sa neskôr v priebehu dňa vráti do Londýna na stretnutie s premiérom Davidom Cameronom. Očakáva sa, že spolu preberú situáciu v Líbyi, Sýrii, boj s Islamským štátom a ďalšie medzinárodné záležitosti.

Príjazd Obamu do Londýna zatienil spor okolo jeho údajného zasahovania do britského referenda o odchode z EÚ, ktoré sa bude konať 23. júna. Cameron, ktorý vedie snahy o zotrvanie krajiny v únii, bránil právo Obamu vyjadriť svoj názor.

„Spojené štáty sú jedným z našich najbližších spojencov,“ napísal na Twitteri. „Preto je dôležité vypočuť si Baracka Obamu o tom, prečo by sme mali zostať v EÚ.“ Cameron a Obama budú mať po skončení rokovania na Downing Street spoločnú tlačovú konferenciu.

Vo večerných hodinách navštívi Obama s manželkou Michelle londýnsky Kensingtonský palác, kde sa americký prezidentský pár zúčastní na večeri, ktorú na jeho počesť usporiadali princ William s manželkou Kate a princ Harry.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

22. apríla 2016