Obama poradil Cameronovi a Merkelovej ohľadom brexitu

Barack Obama vyzýva k pokoju ohľadom odchodu Veľkej Británie z Európskej únie.OTTAWA 30. júna (WebNoviny.sk) – Americký prezident Barack Obama počas stredajšieho summitu s kanadským premiérom Justinom Trudeauom a mexickým prezidentom Enriquom Peňom Nietom vyzval na zachovanie pokoja ohľadom odchodu Británie z EÚ.

VŠETKO O BREXITE

Obama britskému premiérovi Davidovi Cameronovi, nemeckej kancelárke Angele Merkelovej a európskym lídrom po britskom referende, ktoré rozhodlo o odchode krajiny z EÚ, radí, aby „zadržali dych a vypracovali riadny plán, ktorému bude verejnosť rozumieť, a pracovali na náprave“.

BREXIT: BRITI ROZHODLI, VEĽKÁ BRITÁNIA OPÚŠŤA EÚ

Podľa slov Obamu, ktoré priniesla agentúra AP, bude proces odtrhnutia sa od bloku 28 krajín náročný, nemusí však byť panický. Skonštatoval, že finančné trhy sa už od historického hlasovania pred takmer týždňom upokojili a on oceňuje pripravenosť centrálnych bánk, ministrov financií.

Obama však dodal, že existujú ozajstné a dlhodobé obavy, týkajúce sa už aj tak slabého globálneho rastu. Podľa Obamu sa tento trend môže ešte zhoršiť, najmä ak sa budú investície Británii a Európe vyhýbať.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

30. júna 2016