O procese brexitu rozhodne súd pravdepodobne až v januári

Britský najvyšší súd by mal v čo najkratšom čase rozhodnúť, či premiérka Theresa Mayová môže oficiálne spustiť proces vystúpenia Británie z EÚ aj bez súhlasu parlamentu.LONDÝN 9. decembra (WebNoviny.sk) – Britský najvyšší súd v „čo najkratšom čase“ rozhodne, či premiérka Theresa Mayová môže oficiálne spustiť proces vystúpenia Británie z EÚ bez súhlasu parlamentu. Uviedol to vo štvrtok predseda súdu David Neuberger.

„Nemáme za úlohu zvrátiť výsledok referenda o EÚ. Hlavná otázka sa v tomto prípade týka procesu, na základe ktorého by tento výsledok mohol zákonným spôsobom nadobudnúť platnosť. Teraz budeme potrebovať nejaký čas, aby sme zabezpečili, že to množstvo argumentov, ktoré nám bolo predložené v ústnej alebo písomnej podobe, budú riadne zvážené,“ uviedol Neuberger na záver štvordňového rozhodovania o odvolaní sa vlády proti rozhodnutiu londýnskeho súdu, na základe ktorého musí o oficiálnom spustení procesu vystúpenia Británie z EÚ hlasovať parlament.

Právnici, ktorí sú na tomto prípade zainteresovaní, predpokladajú, že rozhodnutie najvyššieho súdu možno očakávať v januári.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

9. decembra 2016