Nový druh garnáta pomenovali po skupine Pink Floyd, dokáže vydať ohromný zvuk

BRATISLAVA 16. apríla (WebNoviny.sk) – Výskumníci z Oxfordskej univerzity pomenovali novoobjavený druh garnáta po skupine Pink Floyd. Synalpheus pinkfloydi dokáže svojimi veľkými klepetami vytvoriť zvuk s intenzitou až 210 decibelov, čo je vyššia frekvencia ako na väčšine rockových koncertov.

Dokonca vie z krátkej vzdialenosti pomocou zvuku z klepiet zabiť menšie ryby. Inšpiráciou pre meno kôrovca bola ružová farba klepiet.

Odporúčame:
Krv varana komodského obsahuje látku s antibiotickými účinkami

„Keď Pink Floyd prišli prvý raz do Ameriky, ľudia si mysleli, že jeden z členov sa volá Pink. Novinár sa kapely spýtal ‚Ktorý z vás je Pink?‘. Táto veta mi zostala v pamäti a bola inšpiráciou pre meno garnáta,“ vyjadril sa vedúci výskumu v Múzeu prírodnej histórie na Oxfordskej univerzite Sammy DeGrave pre portál NPR.

Nie je to prvý raz, keď DeGrave a jeho kolegovia pomenovali kôrovca po obľúbenej kapele. Ďalší druh garnáta nesie meno Elephantis Jaggerai po frontmanovi skupiny Rolling Stones Mickovi Jaggerovi.

Informácie pohádzajú z webstránok www.npr.org a pitchfork.com

Viac k témam: garnát, Synalpheus pinkfloydi, Veda a technika
Zdroj: Webnoviny.sk – Nový druh garnáta pomenovali po skupine Pink Floyd, dokáže vydať ohromný zvuk © SITA Všetky práva vyhradené.

16. apríla 2017