Nový album Red Hot Chili Peppers vyjde 17. júna

Skupina ponúkla zo štúdiovky s názvom The Getaway jej prvý singel Dark Necessities.

BRATISLAVA 5. mája (WebNoviny.sk) – Nový album americkej kapely Red Hot Chili Peppers vyjde 17. júna, pričom ponesie názov The Getaway. Prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter dnes o tom informovali členovia formácie, pričom zároveň predstavili singel Dark Necessities.

Novinka, ktorú ohlásili už v pondelok, je prvou piesňou, ktorú kapela vydala po takmer piatich rokoch a prvou ukážkou z ich už jedenástej štúdiovky. Fanúšikovia si môžu vypočuť skladbu prostredníctvom streamovacích služieb Spotify či Apple Music, pričom dostupná je aj na službe YouTube.

Trinásťskladbový album sa dostane na trh na CD a dvojvinyle, ktorý vyjde v limitovanej edícii. Na nahrávke sa podieľal tiež anglický producent a dídžej Nigel Godrich, ktorý je známy predovšetkým vďaka spolupráci s formáciou Radiohead.

Skupina Red Hot Chili Peppers vznikla v roku 1983 v Los Angeles a v súčasnosti v nej pôsobia Anthony Kiedis (spev), Michael „Flea“ Balzary (basgitara), Josh Klinghoffer (gitara a klávesy) a Chad Smith (bicie). Debutovali v roku 1984 eponymným albumom, po ktorom nasledovali nahrávky Freaky Styley (1985), The Uplift Mofo Party Plan (1987) a Mother’s Milk (1989).

Známejšími sa však stali až v roku 1991 po vydaní štúdiovky Blood Sugar Sex Magik. Odvtedy vydali ďalších päť albumov – One Hot Minute (1995), Californication (1999), By The Way (2002), Stadium Arcadium (2006) a I’m With You (2011). Medzi ich najväčšie hity patria skladby Under The Bridge, Scar Tissue, Californication, Otherside, By The Way, Dani California, Can’t Stop či Give It Away. Celosvetovo predali viac ako 80 miliónov kópií nahrávok, získali šesť cien Grammy či jednu BRIT Award. V roku 2012 ich uviedli do Rock’n’rollovej siene slávy.

Tracklist albumu Red Hot Chili Peppers – The Getaway:

01 The Getaway
02 Dark Necessities
03 We Turn Red
04 The Longest Wave
05 Goodbye Angels
06 Sick Love
07 Go Robot
08 Feasting on the Flowers
09 Detroit
10 This Ticonderoga
11 Encore
12 The Hunter
13 Dreams of a Samurai

Informácie pochádzajú z webstránky www.rollingstone.com a archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

5. mája 2016