Nicholsonová: Schlosár je vetchý konárik na strome Kotlebu

Lucia Nicholsonová zo SaS by si cez poslanca ĽSNS Rastislava Schlosára nezavesila ani hodvábny šál.BRATISLAVA 19. apríla (WebNoviny.sk) – Slovensko podľa nezaradeného poslanca NR SR Miroslava Beblavého desať rokov stojí na mieste s verziou 1.0, ktorá sa nevylepšovala a potrebovalo by sa upgradeovať na verziu 2.0.

„Sme zaseknutí na veciach, na ktorých nie sú ideologické spory,“ povedal v parlamentnej rozprave k programovému vyhláseniu vlády Beblavý. Za tri najvážnejšie oblasti, ktoré potrebujú modernizovať, opozičný poslanec označil rovnosť pred zákonom a zníženie korupcie, funkčný, lacnejší a jednoduchší štát a investovanie do budúcnosti krajiny, teda rozvoj výskumu a vedy.

Odporúčame:

Kollár má odkaz pre štandardné strany, z volieb budú v šoku

Výzva Stop fašizmu žiada poslancov blokovať Kotlebovu stranu

Matovič: Problémom Slovenska je korupcia Smeru, nie Kotleba

Sulíkovci chcú mimoriadny výbor pre kauzu Bašternák

Rezignovali na strednú vrstvu

„Ľudia to vnímajú ako veľký problém naprieč politickým spektrom,“ konštatoval. Nová vláda Smeru-SD, SNS, Mosta-Híd a Siete má však podľa Beblavého takmer nulovú pravdepodobnosť, že Slovensko za štyri roky zásadnejšie zmodernizuje.

Kabinet podľa nezaradeného poslanca rezignoval na strednú vrstvu, keď v programovom vyhlásení nespomína zníženie daňovoodvodového zaťaženia pre zamestnancov, respektíve odbúranie administratívnej záťaže pre bežných občanov. Vláda rovnako podľa Beblavého nesľubuje nič v oblasti boja proti najväčšiemu zneužívaniu verejných zdrojov, teda pri čerpaní eurofondov a verejnom obstarávaní.

Vláde stačí, keď nič nevybuchne

Beblavý upozornil, že vláda Smeru stavia cesty draho a pomaly. Pri takýchto cenách nemá šancu postaviť cesty, ktoré si naplánovala. „Možno Ján Figeľ by ten zoznam vedel postaviť,“ dodal.

Štát podľa opozičného poslanca nemá ambíciu manažovať veci cielene a efektívne, vláde stačí, keď nič „nevybuchne“. Nádej vidí Beblavý v ministrovi zdravotníctva Tomášovi Druckerovi. „Uvidíme, ako ďaleko ho na tej ceste pustia,“ dodal poslanec. Naopak, nominácia Petra Plavčana na post ministra školstva svedčí o vládnej absencii vízie o zmene v rezorte.

Podpredsedníčka parlamentu Lucia Nicholsonová (SaS) označila poslanca ĽSNS Rastislava Schlosára za vetchý konárik na kotlebovom strome. „Tak vetchý, že by som si cez vás nezavesila ani hodvábny šál,“ konštatovala Nicholsonová.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

19. apríla 2016