Neznámy páchateľ odcudzil zlaté tehličky za 117 000 eur, žena ich nechala v zaparkovanom aute

VIEDEŇ/GRAZ 14. apríla (WebNoviny.sk) – O stredajšej krádeži 12 zlatých tehličiek v hodnote viac ako 100 000 eur zo zaparkovaného motorového vozidla v Bad Radkersburgu neďaleko rakúsko-slovinskej štátnej hranice, v spolkovej krajine Štajersko, informoval v piatok tamojší verejnoprávny rozhlas ORF.

Odporúčame:
Falošný syn obral dôchodkyňu o tisíce eur, na podvod mu stačil iba telefón

Päťdesiatdvaročná vodička z južného Štajerska zaparkovala osobné vozidlo okolo 15.30 hod. Páchateľ odcudzil zlaté tehličky v hodnote asi 117 000 eur, ktoré mali poslúžiť ako protihodnota pri obchode s nehnuteľnosťami, v priebehu desiatich minút a odniesol si ich zrejme v reklamnej taške s nápisom istého finančného ústavu, ktorá sa predtým nachádzala v zaparkovanom vozidle.

Rakúska polícia sa v súvislosti s prípadom obrátila na širokú verejnosť so žiadosťou o pomoc, pričom zverejnila aj popis zlatých tehličiek, ich rozmery a hmotnosť. Medzi kľúčové otázky kriminalistov patrí, ako sa páchateľ dostal do vozidla a či vopred vedel o zlatých tehličkách v ňom.

 

Viac k témam: krádež, krimi
Zdroj: Webnoviny.sk – Neznámy páchateľ odcudzil zlaté tehličky za 117 000 eur, žena ich nechala v zaparkovanom aute © SITA Všetky práva vyhradené.

14. apríla 2017