Nemocnica v Levoči pripravila pre deti nadštandardné izby

Do renovácie priestorov investovala nemocnica 25-tisíc eur, prispela aj Evanjelická cirkev augsburského vyznania v Levoči.

POPRAD 20. decembra (WebNoviny.sk) – Levočská nemocnica zrenovovala na detskom oddelení priestory pre nové nadštandardné izby. Investícia vyšla nemocnicu na viac ako 25-tisíc eur, renováciu spolufinancovala aj Evanjelická cirkev augsburského vyznania v Levoči. Zrenovovaná bola aj spoločná chodba detského oddelenia, kde pribudla aj nová kuchynská linka s elektrospotrebičmi. „Cieľom renovácie bolo zabezpečenie výnimočnej kvality, pohodlia a súkromia pre pacientov tohto regiónu,“ povedal riaditeľ nemocnice Miroslav Jaška. Zrenovované priestory nemocnica slávnostne otvorili vo štvrtok.

Detskí pacienti oddelenia získali podľa riaditeľa levočskej nemocnice v zmodernizovaných priestoroch väčší komfort, útulnejšie a zábavnejšie prostredie a zdravotnícky personál zlepšené pracovné podmienky. V rámci modernizácie pribudli oddeleniu štyri nadštandardné izby so samostatnými hygienickými zariadeniami, prebaľovacím pultom či vaničkou na kúpanie. Izby sú zariadené detskou posteľou, prípadne postieľkou, ako aj posteľou pre sprevádzajúcu osobu. Všetky izby budú pomenované podľa úspešných slovenských športovcoch, prvé dve po hokejistovi Ľubošovi Bartečkovi a futbalistovi Trenčína Matúšovi Berovi. V prvom štvrťroku budúceho roka budú po športovcoch pomenované ďalšie dve izby, dokončená by mala byť aj piata nadštandardná izba. „Táto renovácia je len začiatkom nášho plánu, ktorým je v budúcnosti modernizovať aj ostatné izby na prízemí oddelenia a rozšíriť činnosť o detskú gastroenterológiu,“ uviedol Jaška.

Deti za nadštandard platiť nebudú, ich sprievodca si podľa dĺžky pobytu v nemocnici zaplatí maximálne dvadsať eur. Každá sprevádzajúca osoba hospitalizovaného pacienta dostane pri prijatí signalizačný náramok. Ten má zaistiť bezpečnosť pacienta pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti a rýchle privolanie personálu. Na detskom oddelení je momentálne hospitalizovaných osemnásť pacientov.

História detského oddelenia sa začala písať v levočskej nemocnici od roku 1946. V súčasnosti sa tu nachádza 24 lôžok a na oddelení pracuje 28 ľudí.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

20. decembra 2015