Nemecká polícia zasahovala proti islamistom, plánovali útoky

Berlínska polícia v oznámení uviedla, že dvoch mužov a jednu ženu zatkli pri raziách v hlavnom meste a dvoch západonemeckých spolkových krajinách.BERLÍN 4. februára (WebNoviny.sk) – Nemecká polícia oznámila, že vo štvrtok podnikla vo viacerých mestách razie a zadržala tri osoby pri vyšetrovaní štyroch Alžírčanov, ktorí sú podozriví z plánovania útokov v Nemecku a spojenia s teroristickou skupinou Islamský štát (IS). Informovala o tom agentúra AP.

Berlínska polícia v oznámení uviedla, že dvoch mužov a jednu ženu zatkli pri raziách v hlavnom meste a dvoch západonemeckých spolkových krajinách. Zadržali ich však na základe zatykačov vydaných v iných prípadoch. Nemecké orgány podozrievajú štyroch vyšetrovaných mužov z kontaktov s IS. Jedného z nich hľadajú alžírske úrady pre obvinenia z členstva v extrémistickej skupine. Policajti pri zásahoch zhabali počítače, mobilné telefóny a iný dôkazový materiál.

Hovorca polície v Berlíne pre televíziu n-tv povedal, že vyšetrovanie sa začalo v decembri. Agentúra DPA predtým informovala, že k raziám došlo v Berlíne, v meste Attendorn na západe Nemecka a v Hannoveri. Bezpečnostné zdroje pre DPA povedali, že v prípade existuje podozrenie z plánovania útoku riadeného skupinou Islamský štát. Nie je jasné, kde mohlo k útokom dôjsť.

Hlavný podozrivý sa podľa zdrojov zdržiaval v prijímacom centre pre utečencov v Attendorne v spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko, kde ho podľa polície aj zadržali. Polícia dostala avízo o tomto mužovi od vnútroštátnej tajnej služby, Spolkového úradu na ochranu ústavy, a v priebehu jeho vyšetrovania zistila jeho kontakty na islamistov v Berlíne a Hannoveri.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

4. februára 2016