Nemecká polícia zadržala Sýrčana podozrivého z terorizmu

Údaje o minulosti migranta, ktorý mal bojovať v radoch niekdajšieho Frontu an-Nusra získali z dátového nosiča, ktorý sa našiel v nešpecifikovanom vlaku.STUTTGART 19. septembra (WebNoviny.sk) – Nemecká polícia zadržala 24-ročného žiadateľa o azyl zo Sýrie pre podozrenie z niekdajšieho členstva v teroristickej skupine blízkej sieti al-Káida.

Sýrčana, ktorý prišiel do Nemecka v septembri minulého roka, zadržali v ubytovni pre utečencov pri Böblingene v spolkovej krajine Bádensko-Württembersko. Súčasne skonfiškovali jeho dva mobilné telefóny, notebook a rôzne dokumenty.

Odporúčame:

Neznámy muž pobodal na berlínskej radnici dvoch ľudí

Vyplýva to z informácií, ktoré dnes priniesla tlačová agentúra DPA s odvolaním sa na generálnu prokuratúru a Krajinský kriminálny úrad v Stuttgarte bez uvedenia dňa, kedy k zadržaniu došlo.

Vyšetrovatelia získali údaje o minulosti migranta, ktorý mal bojovať v radoch niekdajšieho Frontu an-Nusra z dátového nosiča, ktorý sa našiel v nešpecifikovanom vlaku. Žiadne indície o tom, že by podozrivý bol chystal teroristické útoky v Nemecku, však nemali a nemajú.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

19. septembra 2016