Nemci vyšetrujú islamských extrémistov pre plánovanie vrážd

Úrady ich v dvoch prípadoch podozrievajú z vážneho ublíženia na zdraví a z plánovania zabitia dvoch osôb.Berlín 26. apríla (WebNoviny.sk) – Nemecké úrady vyšetrujú deväť islamských extrémistov pre podozrenie z plánovania vraždy dvoch ľudí, pretože nesúhlasili s ich výkladom islamu. Informovala o tom dnes agentúra AP.

Prokuratúra v spolkovej krajine Brémy uviedla, že v rovnomennom meste na severe Nemecka prehľadali dnes ráno na základe tipu desať lokalít. Na ranných raziách sa zúčastnilo okolo 200 policajtov.

Nemenovaní podozriví sú podľa vyšetrovateľov vyznávači salafizmu. Úrady ich v dvoch prípadoch podozrievajú z vážneho ublíženia na zdraví a z plánovania zabitia dvoch osôb, „ktoré si odlišne vykladali korán a život v súlade s islamom“, uvádza sa vo vyhlásení prokuratúry.

Vyšetrovatelia podozrivých po zistení ich identity prepustili, pretože doteraz zhromaždené dôkazy nestačia na vydanie zatykača, uviedla agentúra DPA. Salafizmus je extrémistické hnutie sunnitského islamu, ktoré hlása striktný výklad moslimského práva šaría. Úrady odhadujú, že v Nemecku žije 8000 jeho vyznávačov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

26. apríla 2016