Nebránil som brankárovi v hre, vravel Krivošík po neuznanom góle Slovákov na 5:5

POPRAD 14. apríla (WebNoviny.sk) – Chýbalo veľmi málo a kvalitná hokejová dráma Slovákov s Fínmi v úvodný deň svetového šampionátu 18-ročných hokejistov v Poprade by vyústila do remízy v riadnom hracom čase.

Rozhodca gól na 5:5 neuznal

Za stavu 5:4 pre Fínov v 57. min Adam Žiak parádnou strelou trafil do siete za fínskym gólmanom, ibaže hlavný rozhodca po viacerých protichodných verdiktoch a konzultácii na videu napokon gól neuznal. Údajne pre nedovolené bránenie slovenského hráča fínskemu brankárovi. Tým hráčom bol útočník Filip Krivošík.

Odporúčame:
Slovenskí mladíci podľahli na MS18 v strhujúcom zápase Fínom

„Bol som pol metra pred bránkoviskom, snažil som sa cloniť brankárovi, ale nemyslím si, že som ho zasiahol. Nebránil som mu v hre. Počujem prvýkrát že som mu mal trafiť do masky. Teraz je už aj tak zbytočné zamýšľať sa nad tým. Rozhodca rozhodol a Fíni zvíťazili. Bodík by sme si ale zaslúžili,“ povedal Filip Krivošík v mixzóne pre slovenské médiá.

Krivošík hrá v HPK Hämeenlinna

Práve Krivošík je jedným z ôsmich slovenských mladíkov vo výbere trénera Norberta Javorčíka, ktorí hrávajú v zahraničných kluboch a on konkrétne vo Fínsku v HPK Hämeenlinna.

V úvode svetového šampionátu si zahral hneď proti niekoľkým svojim spoluhráčom z klubu. „Boli tam nejaké podpichovačky, nadávali mi, ale to k tomu patrí. Sme na tom istom hoteli, kričali na mňa, ale nevšímal som si to a sústredil som sa na zápas,“ skonštatoval Krivošík na adresu Fínov.

 

Viac k témam: Majstrovstvá sveta v hokeji MS v hokeji hráčov do 18 rokov, slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov
Zdroj: Webnoviny.sk – Nebránil som brankárovi v hre, vravel Krivošík po neuznanom góle Slovákov na 5:5 © SITA Všetky práva vyhradené.

14. apríla 2017