Neapol odštartoval Ligu majstrov porážkou „The Reds“, Dortmund a Barcelona si delili body

18.9.2019 (Webnoviny.sk) – V úvodnom stretnutí nového ročníka futbalovej Ligy majstrov sa zrodilo prekvapenie. Slavia Praha v F-skupine remizovala na ihrisku Interu Miláno 1:1.

Rovnaký nerozhodný výsledok 1:1 sa zrodil aj v G-skupine, v ktorom sa Olympique Lyon stretol so Zenitom Petrohrad bez Róberta Maka.

Na vedúci presný zásah hostí v podaní Sardara Azmouna zo záveru I. polčasu odpovedal krátko po zmene strán z pokutového kopu Memphis Depay.

V „géčku“ sa darilo aj hráčom RB Lipsko. Nemecký tím zvíťazil v Lisabone nad miestnkou Benficou 2:1 dvoma gólmi nemeckého reprezentanta Tima Wernera.

Reus nepremenil penaltu

Druhý duel F-skupiny medzi Borussiou Dortmund a FC Barcelona sa skončil bez gólov. Očakávaný a divácky atraktívny zápas mohli domáci rozhodnúť v 57. min, ale Marco Reus nepremenil pokutový kop. Jeho prízemnú strelu k žrdi vystihol jeho krajan v bránke FCB Marc-Andre ter Stegen.

Dosiaľ zranený argentínsky líder hostí Lionel Messi sa dostal na trávnik po hodine hry, no ani on neskóroval. Hostia zahrávali až osem rohových kopov, ale mali len jeden strelecký pokus na bránku.

V šlágri E-skupiny sa v súboji SSC Neapol – FC Liverpool zrodilo trochu nečakané víťazstvo domácich 2:0. Obhajca triumfu v Lige majstrov prišiel o všetky body v 82. min, keď belgický reprezentant Dries Mertens premenil pokutový kop po faule Andrewa Robertsona na Josého Callejóna.

V druhej minúte nadstaveného času pridal gólovú poistku skúsený útočník Fernando Llorente, ktorý využil zmätky v obrane hostí.

Sazlburg rozstrieľal Genk

V druhom súboji E-skupiny padlo málo vídaných osem gólov, Salzburg si poradil s Genkom 6:2. Iba 19-ročný nórsky útočník Erling Braut Haaland už v prvom polčase zaznamenal hetrik.

Ďalší domáci tínedžer, ešte len 18-ročný Maďar Dominik Szoboszlai, pridal dva góly rakúskeho majstra. V hosťujúcom tíme odohral celý zápas slovenský stredopoliar Patrik Hrošovský, ale vysokej prehre nezabránil.

V H-skupine Chelsea prepustila doma všetky body Valencii. O nečakanom triumfe hostí 1:0 rozhodol gólom v 74. min španielsky útočník Rodrigo. V druhom súboji tejto skupiny semifinalista uplynulej edície LM Ajax Amsterdam doma jednoznačne zdolal Lille 3:0.

Liga majstrov 2019/2020

skupinová fáza – utorok

E-skupina

SSC Neapol (Tal.) – FC Liverpool (Angl.) 2:0 (0:0)
Góly: 82. Mertens (z pok. kopu), 92.+ Llorente

Red Bull Salzburg (Rak.) – KRC Genk (Belg.) 6:2 (5:1)
Góly: 2., 34. a 45. Haaland, 35. Hwang, 45.+ Szoboszlai, 66. Ulmer – 40. Lucumi, 52. Samatta

F-skupina

Inter Miláno (Tal.) – Slavia Praha (ČR) 1:1 (0:0)
Góly: 90.+ Barella – 64. Olayinka

Borussia Dortmund (Nem.) – FC Barcelona (Šp.) 0:0

G-skupina

Olympique Lyon (Fr.) – Zenit Petrohrad (Rus.) 1:1 (0:1)
Góly: 50. Depay – 41. Azmoun

Benfica Lisabon (Portug.) – RB Lipsko (Nem.) 1:2 (0:0)
Góly: 84. Seferovič – 69. a 79. Werner

H-skupina

FC Chelsea (Angl.) – FC Valencia (Šp.) 0:1 (0:0)
Gól: 74. Rodrigo

Ajax Amsterdam (Hol.) – OSC Lille (Fr.) 3:0 (1:0)
Góly: 18. Promes, 50. Álvarez, 62. Tagliafico

Viac k témam: Liga majstrov
Zdroj: Webnoviny.sk – Neapol odštartoval Ligu majstrov porážkou „The Reds“, Dortmund a Barcelona si delili body © SITA Všetky práva vyhradené.