Nastražené bomby zabili lekára a zranili aj malé dieťa, polícia podozrieva mŕtveho záhradníka

405129_zahradnik 676x425.jpg

BERLÍN 6. marca (WebNoviny.sk) – Nemecká polícia vyzvala k opatrnosti všetkých ľudí, ktorí mali konflikt s nedávno zosnulým mužom, keďže nedávno zabila ním nastražená bomba lekára a ďalšia nálož zas zranila matku s dcérou.

Hovorca polície Bernhard Christian Erfort z Westpfalzu v stredu povedal, že od pondelka zaregistrovali na horúcej linke viac ako 60 telefonátov, no zatiaľ nenašli žiadnu inú výbušninu.

Päťdesiatdeväťročného záhradníka Bernharda Graumanna našli v piatok mŕtveho v jeho posteli neďaleko Kaiserslauternu. Polícia však zatiaľ nepotvrdila správy, podľa ktorých spáchal samovraždu, keďže čaká na výsledky pitvy.

Muža podozrievajú z toho, že nastražil bombu, ktorá v piatok v neďalekom meste zabila 64-ročného lekára. Takisto ho podozrievajú z nastraženia dreva, ktoré v nedeľu nemenovaná žena vložila do krbu a následne vybuchlo. Zranenie pri tomto incidente utrpela aj jej štvorročná dcéra.

Viac k témam: bombový útok, nemecká polícia
Zdroj: Webnoviny.sk – Nastražené bomby zabili lekára a zranili aj malé dieťa, polícia podozrieva mŕtveho záhradníka © SITA Všetky práva vyhradené.

6. marca 2019