Na palube havarovaného airbusu EgyptAir bol zrejme požiar

Pred haváriou, pri ktorej prišlo o život všetkých 66 osôb na palube, nevyslala posádka núdzové volanie a k útoku na lietadlo sa neprihlásila žiadna teroristická ani iná militantná skupina.KÁHIRA/PARÍŽ 29. júna (WebNoviny.sk) – Informácie z opraveného záznamníka letových údajov potvrdili prítomnosť dymu na palube lietadla spoločnosti EgyptAir, ktoré sa zrútilo 19. mája do vôd Stredozemného mora počas letu z Paríža do Káhiry.

VŠETKO O HAVÁRII LETU MS804 SPOLOČNOSTI EGYPTAIR

Vyšetrovatelia zistili aj to, že škody na vraku nasvedčujú vysokým teplotám v prednej časti lietadla, čo, zdá sa, potvrdzuje predpoklad o požiari na palube. Vyplýva to z komuniké, ktoré zverejnili v Káhire a o ktorého obsahu informovala tlačová agentúra AP.

Obrazom: Zábery trosiek havarovaného lietadla EgyptAir

Pred haváriou, pri ktorej prišlo o život všetkých 66 osôb na palube, nevyslala posádka núdzové volanie a k útoku na lietadlo sa neprihlásila žiadna teroristická ani iná militantná skupina. Poškodený bol aj záznamník hlasovej komunikácie v kokpite, druhá z tzv. čiernych skriniek, ktorú takisto previezli na opravu do Paríža.

Parížska prokuratúra v pondelok informovala, že začala vyšetrovať túto haváriu ako neúmyselné zabitie, teda nie ako teroristický čin. V prípade nových dôkazov sa to však môže zmeniť. Predbežné vyšetrovanie vedie francúzska prokuratúra už od polovice mája.

Hoci ide o egyptské lietadlo, ktoré havarovalo v egyptských výsostných vodách, vyšetruje nehodu aj Francúzsko, pretože lietadlo bolo vyrobené spoločnosťou Airbus vo Francúzsku a medzi obeťami havárie boli aj francúzski občania.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

30. júna 2016