Na Národnú púť do Šaštína prišli desiatky tisíc ľudí

Organizátori vyzvali účastníkov na čisto náboženský, nepolitický charakter púte.ŠAŠTÍN – STRÁŽE 15. septembra (WebNoviny.sk) – Heslo Nemlčať a hovoriť je podľa košického arcibiskupa metropolitu Bernarda Bobera hlavný odkaz z dnešnej Národnej púte pri príležitosti sviatku Sedembolestnej Panny Márie – patrónky Slovenska v Šaštíne – Strážach.

,,Nemlčať vtedy, keď ide o pravdu o Bohu a človeku. Že Boh je najvyššia norma a počiatok všetkého a človek je koruna všetkého,“ povedal po slávnostnej svätej omši novinárom Bober.

Odporúčame:

Je sviatok Sedembolestnej Panny Márie, patrónky Slovenska

Na Národnú púť k šaštínskej bazilike prišlo podľa jej rektora Jána Čverčka približne 35-tisíc veriacich, čo je viac ako vlani. Na organizácii púte sa podieľalo asi 150 dobrovoľníkov, od rána na mieste spovedalo 40 kňazov a pri svätej omši koncelebrovalo 120 biskupov a kňazov.

Pred bazilikou sa objavili aj vlajky jednej z politických strán, organizátori ich však neriešili. ,,Na púť boli pozvaní všetci veriaci, vyzvali sme ich na čisto náboženský, nepolitický charakter púte,“ povedal Čerčko. Organizátori nemuseli riešiť žiadne konflikty, podľa PR manažéra púte Miroslava Janáka patrí tá tohtoročná k najpokojnejším za posledné roky.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

15. septembra 2016