Na Colours of Ostrava príde aj speváčka Laura Mvula

Účasť na podujatí už potvrdili aj Imagine Dragons, Norah Jones, Alt-J, Birdy, Benjamin Clementine, Moderat a Pierce Brothers.BRATISLAVA 14. decembra (WebNoviny.sk) – Na český festival Colours of Ostrava príde aj anglická soulová speváčka Laura Mvula. „Ambiciózna a nevšedná hudba Laury Mvula nezodpovedá bežným soulovým, džezovým a popovým štandardom. Vzpiera sa konvenciám a poslucháča strháva súhrnom orchestrálneho napätia, nepredvídateľne vzrušujúcich melódií, abstraktných textov a odvážne emancipovaných myšlienok,“ uviedla riaditeľka festivalu Zlata Holušová.

Podujatie sa bude konať od 19. do 22. júla v industriálnom areáli Dolních Vítkovic v Ostrave a účasť na ňom už skôr potvrdili Imagine Dragons, Norah Jones, Alt-J, Birdy, Benjamin Clementine, Moderat a Pierce Brothers.

Tridsaťročná Laura Mvula sa pohybuje na scéne od roku 2012. V marci 2013 vydala debutový album Sing to the Moon, ktorý sa v UK Charte dostal na deviate miesto. Tento rok uviedla na trh druhý album The Dreaming Room. Interpretka sa objavila na zozname nominovaných v ankete BBC Sound of 2013. Podarilo sa jej získať dve MOBO Awards, na konte má aj tri nominácie na BRIT Awards, dve na Mercury Prize či jednu na Ivor Novello Award.

Informácie pochádzajú z webstránky www.iDNES.cz a archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

14. decembra 2016