Muž z Handlovej šíril poplašnú správu o teroristickom útoku na izraelskú ambasádu vo Viedni a Paríži, polícia ho zatkla (video)

511674_policia 676x457.jpg

24.5.2024 (SITA.sk) – Polícia zadržala Petra S. z Handlovej, ktorý volal na tiesňovú linku a oznámil, že na izraelskej ambasáde vo Viedni a v Paríži dôjde k teroristickému útoku. Ako v piatok informoval na tlačovej besede minister vnútra Matúš Šutaj Eštok, vyšetrovateľ okresného riaditeľstva policajného zboru v Handlovej ho už obvinil z trestného činu šírenia poplašnej správy.

Ku skutku sa priznal a uviedol, že si hrozbu teroristických útokov na izraelské ambasády vymyslel, takže tam nehrozí žiadne nebezpečenstvo,“ povedal minister.

Prípad sa bude riešiť v super rýchlom konaní. Ak páchateľovi dokážu vinu, hrozí mu trest odňatia slobody na jeden až päť rokov. Minister zdôraznil, že na prípad poukazuje preto, aby si svoje konanie uvedomili „všetci majstri sveta za klávesnicou, aj všetci tí, ktorí si myslia, že je sranda oznamovať bombové útoky na školy alebo na nemocnice“. Dodal, že voči takýmto „vtipálkom“ bude polícia vždy konať rázne a striktne.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Minister vnútra SR, Poplašná správa, Teroristický útok
Zdroj: SITA.sk – Muž z Handlovej šíril poplašnú správu o teroristickom útoku na izraelskú ambasádu vo Viedni a Paríži, polícia ho zatkla (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

24. mája 2024