Zsolt Simon nemá pocit, že by strana, ktorá získala vo voľbách 6,5 percenta, mala zachraňovať Slovensko.BRATISLAVA 19. marca (WebNoviny.sk) – Republiková rada Mostu-Híd podľa Bélu Bugára na základe priorít strany, ktoré sa stanú prioritami novej vlády, a na základe získania postov vo vláde sa vyslovila za vstup do vlády so Smerom-SD, SNS a Sieťou.
Pravicová vláda nemohla vzniknúť
Ako povedal predseda strany Bugár dnes na tlačovej besede, nikto okrem Zsolta Simona zo strany neodišiel. Zároveň zdôraznil, že pravicová vláda nemohla vzniknúť, preto sa rozhodli vstúpiť do vlády so Smerom. Vstup do koalície s SNS Bugár zdôvodnil tým, že predseda národniarov Andrej Danko je iný ako bol Ján Slota. „Má iné priority a iné vyjadrovanie ako Ján Slota,“ vyhlásil Bugár. Budúcnosť Mostu-Híd záleží podľa Bugára od splnenia priorít strany.
Podľa Bugára sa po voľbách vytvára atmosféra tlaku na tých, ktorí sa rozhodli ísť do vlády. „Voľby boli demokratické a ľudia rozhodli, ako rozhodli. Tí, čo chceli vytvoriť pravicovú vládu, robili pred voľbami všetko pre to, aby taká vláda nemohla vzniknúť,“ zdôraznil. Bugár oznámil, že sa mu vyhrážajú, že zabijú jeho dcéru. „Politika sa dostáva do ulíc, pretože niektorí sa nevedia vyrovnať s tým, že nebudú vo vláde. Čo to je? To je ohrozenie demokratických princípov štátu,“ vyhlásil s tým, že budúcnosť ukáže, či bude ľavo-pravá vláda fungovať. „Situácia je vážna. Riešiť sa dá len zodpovedne,“ dodal.
Podpredsedníčka Mostu-Híd Lucia Žitňanská zdôraznila, že 90 percent priorít strany sa dostalo aj do priorít novej koalície, ktoré podpísali štyria predsedovia strán. „Sú tam zapísané aj priority iných strán. Každá zo strán bude chcieť presadiť priority. Presadia ich vtedy, ak sa navzájom budú podporovať. Ak to nebudú robiť, vieme, čo máme robiť,“ povedala.
Odporúčame:
Vznikajúca vláda je jedinou alternatívou, tvrdí Fico
Obrazom: Stovky ľudí protestovali proti vznikajúcej vláde
Simon v Moste skončil
Podpredseda Mostu-Híd Zsolt Simon sa dnes vzdal funkcie a vystúpil zo strany. Zároveň oznámil, že nevstúpi do poslaneckého klubu Mostu-Híd. Dôvodom je vstup strany do vlády so Smerom-SD, SNS a Sieťou. Za vstup do takejto vlády dnes hlasovalo 40 členov Republikovej rady Mostu-Híd, traja boli proti a jeden sa zdržal hlasovania. Simon založil stranu Most-Híd po odchode s SMK. Ďalšiu stranu sa zakladať nechystá. Nemieni vstúpiť ani do SMK. „Nemám taký úmysel,“ uviedol.
Simon nemá pocit, že by strana, ktorá získala vo voľbách 6,5 percenta, mala zachraňovať Slovensko alebo umožnila vznik vlády Smeru a SNS. „Charakter vlády bude ovplyvňovať SNS,“ myslí si Simon.
Proti vstupu do vlády bol aj člen rady zo Šale František Ondrušek. Tvrdí, že hlasoval podľa svedomia. „Nemám svedomie podieľať sa na zániku strany,“ povedal novinárom s tým, že zrejme odíde aj z Mostu-Híd.
Pätica bývalých poslancov SMK Béla Bugár, Gábor Gál, Zsolt Simon, László Nagy a Tibor Bastrnák oznámili vznik novej politickej strany s názvom Most-Híd – strana spolupráce 9. júna 2009. V podpisovej kampani, ktorá sa začala 7. júna a trvala necelých 11 dní, vyzbierali vyše 30-tisíc podpisov z celého Slovenska. Ministerstvo vnútra zaregistrovalo novú politickú stranu Most-Híd 3. júla 2009. Prvý snem strany Most-Híd sa konal v sobotu 11. júla 2009 v Šamoríne – Čilistove. Za predsedu strany bol zvolený Béla Bugár.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.
19. marca 2016