Most-Híd je ochotný rokovať so Smerom, ak dostane pozvanie

V Bratislave dnes zasadlo predsedníctvo strany, ktoré sa jednomyseľne zhodlo na uznesení.BRATISLAVA 12. marca (WebNoviny.sk) – Predsedníctvo strany Most-Híd dalo jej šéfovi Bélovi Bugárovi mandát na rokovania, ktoré môžu viesť k vzniku stabilnej vlády, rešpektujúc programové priority strany. Ako ďalej povedal Bugár dnes na tlačovej konferencii v Bratislave, po dnešnom zasadnutí snemu strany SNS je jasné, že pravicová vláda na Slovensku nemôže vzniknúť. Strana bola pripravená podporiť vznik pravicovej vlády aj napriek tomu, že mala výhrady voči možným koaličným partnerom. „Sme ochotní ísť na rokovanie, pokiaľ dostaneme pozvánku. Ak nás Smer-SD osloví, môžeme ísť rokovať o vzniku stabilnej vlády,“ poznamenal.

PARLAMENTNÉ VOĽBY

Most-Híd takisto vyzýva všetky štandardné parlamentné strany, čiže Smer-SD, SaS, SNS a Sieť, aby v záujme stabilizácie situácie boli pripravené prijať kompromisy. Tie sú podľa Bugára nevyhnutné na vznik stabilnej vlády. Predsedníctvo strany takisto odmietlo podporu prípadnej úradníckej vlády a predčasné voľby, ktoré by viedli k ďalšej destabilizácii v spoločnosti.

VÝSLEDKY PARLAMENTNÝCH VOLIEB

Obrazom: Parlamentné voľby 2016

TAKTO PREBIEHALI PARLAMENTNÉ VOĽBY

„Ak budú predčasné voľby, všetci vieme, k čomu dôjde. Musíme zabrániť tomu, aby strana, ktorá by nemala byť v NR SR, dvojnásobne nenarástla,“ povedal novinárom. Výsledky volieb totiž podľa predsedu Mosta-Híd postavili všetky strany pred veľkú výzvu, a tou je odstrániť destabilizáciu politického systému a urobiť všetko pre to, aby nedošlo k nárastu extrémizmu. Na dnešnom uznesení sa podľa Lucie Žitňanskej zo strany Most-Híd zhodlo jednomyseľne celé predsedníctvo.

Odporúčame:

OĽaNO verí, že strany so Smerom nepôjdu a nepodvedú voličov

Kaliňák nechce úradnícku vládu, SaS verí v pravicový kabinet

Danko: Ak Smer nezostaví vládu, podporíme úradnícku

Most-Híd chce presadzovať liberálne princípy demokracie

Most-Híd: Matovič ohrozuje rokovania o pravicovej vláde

Poslanci už majú osvedčenia, najväčší potlesk pre Petruchovú

Fico rokoval s Dankom, zhodli sa v mnohých otázkach

Sulík zhodnotil plány Siete. Povie, či ostáva europoslancom

Kollár ukázal na ľudí, ktorí sú za zverejnením fotky s Piťom

Beblavý už Procházkovi neverí, vzdal sa funkcie v Sieti

Obžalovaný Medvecký z Kotlebovej strany sa vzdal mandátu

Lipšic: Finančné skupiny vytvárajú tlak, lebo sa boja

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

12. marca 2016