Moskva má dôkaz o tureckých vojakoch v Sýrii, tvrdí Lavrov

Šéf ruskej diplomacie Sergej Lavrov nazval kroky Ankary na turecko-sýrskych hraniciach plazivou expanziou.Moskva 13. marca (WebNoviny.sk) – Moskva má dôkaz o tureckej vojenskej prítomnosti v Sýrii, tvrdí šéf ruskej diplomacie Sergej Lavrov. Jeho slová zazneli v dnes odvysielanom rozhovore pre televíziu REN TV. Lavrov nazval kroky Ankary na turecko-sýrskych hraniciach „plazivou expanziou“.

„Podľa našich informácií sa (tureckí vojaci) usadili na území Sýrie, niekoľko stoviek metrov od hranice,“ citovala Lavrova agentúra AP. Podľa ministra chce takto Turecko zabrániť kurdským skupinám v posilnení svojich pozícií. Lavrov povedal, že mal k dispozícii aj správy o tureckých tankoch na hraniciach. Podrobnosti však neuviedol.

Rusko bude podľa Lavrova trvať na tom, aby OSN pozvala Kurdov na mierové rokovania o Sýrii, a to aj napriek odporu Turecka, uviedla agentúra Reuters. Ruský minister zahraničných vecí dodal, že Moskva je ochotná koordinovať svoje akcie v Sýrii so Spojenými štátmi s cieľom oslobodiť mesto Rakka – súčasnú baštu teroristickej organizácie Islamský štát.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

13. marca 2016