Mnohé zo sľubov vlády zostanú podľa Kotlebu len sľubmi

Marian Kotleba uviedol dva konkrétne príklady, na ktoré nebude mať vláda podľa neho za celé svoje volebné obdobie odvahu.BRATISLAVA 22. apríla (WebNoviny.sk) – Mnohé z pekných a zásadných sľubov v programovom vyhlásení vlády zostanú podľa poslanca za stranu Kotleba – ĽSNS Mariana Kotlebu len sľubmi. „Keby som však hodnotil jednotlivé oblasti vládneho programu, len by som sa kĺzal po povrchu problémov, ktoré dnes zmietajú Slovensko a po povrchu problémov, ktoré trápia všetkých ľudí,“ povedal pri hodnotení programového vyhlásenia vlády v parlamente.

Vláda sa podľa Kotlebu vo svojom vládnom programe nazvala vládou kontinuity, no nevie, či je vládou kontinuity rozkrádania štátu, likvidácie strednej vrstvy či privatizácie zdravotníctva. „Vláda ponúka veľké množstvo pekných sľubov, ktoré na papieri vyzerajú lákavo a neodolateľne, no skutočnosť je taká, že na realizáciu väčšiny z nich nebude mať vláda ani pri najlepšej vôli možnosť alebo odvahu,“ povedal v rozprave.

Poslanec za Kotleba-ĽSNS uviedol dva konkrétne príklady, na ktoré nebude mať vláda podľa neho za celé svoje volebné obdobie odvahu.

Po prvé ide o to, že vláda sľúbila, že pacient bude na prvom mieste. „Ako chce vláda zabezpečiť, aby bol pacient konečne na prvom mieste, keď dnes je v zdravotníctve na prvom mieste zisk súkromných finančných skupín,“ povedal Kotleba.

Druhým príkladom je pôdohospodárska politika štátu, a teda podpora zvýšenia podielu domácich produktov z domácich surovín na spotrebnom trhu. „Ako myšlienka je to veľmi pekné a nespochybniteľné, no ani táto vec nie je z pohľadu súčasnej vlády realizovateľná,“ povedal poslanec.

Odporúčame:

Noví poslanci zložili sľub, Počiatek sa vzdal mandátu

Vládu podľa Maďariča nezostavili oligarchovia, ale vôľa ľudí

Bugár skončil s Matovičom, je možno horší ako extrémisti

Kollár má odkaz pre štandardné strany, z volieb budú v šoku

Nicholsonová: Schlosár je vetchý konárik na strome Kotlebu

Výzva Stop fašizmu žiada poslancov blokovať Kotlebovu stranu

Matovič: Problémom Slovenska je korupcia Smeru, nie Kotleba

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

22. apríla 2016