Mladí slovenskí hokejisti podľahli Švédom vo štvrťfinále MS

Súpermi Švédov v semifinále budú Kanaďania, ktorí si poradili so Švajčiarmi hladko 9:1. Druhú semifinálovú dvojicu utvorili Američania a Fíni.GRAND FORKS 22. apríla (WebNoviny.sk) – Slovenskí reprezentanti prehrali vo štvrťfinálovej fáze na svetovom šampionáte hokejistov do 18 rokov v americkom Grand Forks so Švédmi 2:7 a na turnaji skončili.

Slováci síce v 7. min zásluhou Adama Ružičku otvorili skóre, ale favorizovaní severania ešte do konca prvej tretiny otočili na 3:1 v ich prospech aj vďaka dvom zásahom v rozpätí jednej minúty a štyroch sekúnd v presilovkách o dvoch, resp. jedného muža. V druhej tretine potom Švédi pridali ďalšie tri góly a druhý slovenský zásah prišiel až v tretej tretine za stavu 1:6. V 45. min sa v presilovej hry presadil Vojtech Zeleňák. Skóre zápasu uzavrel rovnako v presilovke v 49. min švédsky útočník Tim Wahlgren.

Súpermi Švédov v semifinále budú Kanaďania, ktorí si poradili so Švajčiarmi hladko 9:1. Druhú semifinálovú dvojicu utvorili Američania a Fíni. Domáci hokejisti USA pokračujú v suverénnych výkonoch aj vo vyraďovacej fáze, keď vyprášili Čechov 8:0. Fíni si v najdramatickejšom štvrťfinále poradili s Rusmi 4:3.

MS do 18 rokov – štvrťfinále – Grand Forks (USA):

Slovensko – Švédsko 2:7 (1:3, 0:3, 1:1)
Góly: 7. A. Ružička, 45. Zeleňák (S. Buček, Studenič) – 12. Brannström (Lindström), 16. Andersson (Liljegren), 17. Hugg (Jonsson Fjällby, Brannström), 34. Bokvist (Thilander, Moverare), 39. Jonsson Fjällby (Hugg, Söderlund), 40. Bratt (Pettersson, Danielsson), 49. Wahlgren (Petterson, Andersson)
Vylúčení: 8:6 na 2 min, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hribik (ČR), Sheva (USA) – Suchánek (ČR), Sysujev (Rus.)

Zostava SR „18“: Durný – D. Kmec, Fehérváry, Zeleňák, M. Bodák, M. Krempaský, Hedera, Rajnoha, M. Ivan – Solenský, A. Ružička, F. Krivošík – Studenič, Miloš Roman, S. Buček – Lacka, Bjalončík, R. Václav – E. Smolka, Šmida, A. Liška