Mladí hokejisti mali na prilbách nálepky Kotlebovej strany

Slovenský zväz ľadového hokeja odsúdil zneužívanie detí na politiku.BRATISLAVA 19. mája (WebNoviny.sk) – Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) prostredníctvom člena výkonného výboru zodpovedného za marketing Martina Kohúta ostro odsúdil prípad, keď mládežníci klubu HK Brezno vykorčuľovali na ľad v prilbách s nálepkami politickej strany ĽS Naše Slovensko.

„Miešať šport s politikou bude vždy nevkusné. Ale zapojiť do tejto línie aj deti, je doslova hanebné. A je v princípe jedno, aká nálepka, akej politickej strany sa objavila na prilbách mladých Rytierov z Brezna, pretože sa tam nemala objaviť žiadna takáto nálepka. Hokejové hnutie takéto zneužívanie detí jednoznačne odmieta,“ vyhlásil Kohút pre oficiálny web SZĽH a dodal, že verí vysvetleniu hokejového klubu HK Brezno, ktorý sa od prípadu tiež dištancoval a nálepky okamžite nechal odstrániť.

„To, že niekoho vôbec napadne urobiť niečo takéto, najlepšie vypovedá o úrovni a kultúre, akou dotyčný, respektíve skupina, ktorú sa snaží takto podporiť, disponuje,“ poznamenal Martin Kohút.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

19. mája 2016