Misia EULEX zasahovala v Kosove proti organizovanému zločinu

Kosovský premiér Hashim Thaci dnešnú operáciu EULEX ocenil a vyzval všetkých prípadných svedkov, aby s policajtmi a prokuratúrou spolupracovali.Priština/Bratislava 27. apríla (WebNoviny.sk) – Policajná misia EÚ v Kosove (EULEX) uskutočnila dnes rozsiahlu operáciu proti organizovanému zločinu, v rámci ktorej sa snažila zatknúť jedného zo zákonodarcov tamojšej vládnucej strany a prehľadala viacero barov a reštaurácií, spravovaných údajne zločineckými skupinami. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na miestne médiá.

Príslušníkom misie EULEX asistovala kosovská polícia, podľa zverejnených správ však hľadaného zákonodarcu, na ktorého bol vydaný zatykač, zatiaľ nenašli. Policajtom sa podarilo zatknúť jeho bývalého šoféra, ktorý sa takisto nachádza na zozname 51 hľadaných osôb, kde figurujú aj sudcovia či obecní predstavitelia.

Hovorkyňa EULEX Besa Domiová vyhlásila, že policajná operácia sa už skončila, neuviedla však nijaké podrobnosti. Očakáva sa, že prokuratúra poskytne ešte v priebehu dneška dodatočné informácie.

Kosovský premiér Hashim Thaci dnešnú operáciu EULEX ocenil a vyzval všetkých prípadných svedkov, aby s policajtmi a prokuratúrou spolupracovali. „Boj proti korupcii a organizovanému zločinu je kľúčom k vybudovaniu demokratického a spravodlivého štátu, kľúčom k našej európskej budúcnosti,“ napísal Thaci na svojom facebookovom profile.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

27. apríla 2016