Minister spravodlivosti Gál vyzýva kvalitných uchádzačov na ústavných sudcov, aby nevzdali boj

378113_dca_ts73789 676x464.jpg

BRATISLAVA 4. marca (WebNoviny.sk) – Minister spravodlivosti Gábor Gál dnes vyzval uchádzačov o post ústavného sudcu, aby sa nevzdali svojej kandidatúry na túto funkciu. Urobil tak deň predtým, ako uplynie termín na prihlásenie kandidátov.

Nechcem sa k tejto téme vyjadrovať ako politik, ale ako minister spravodlivosti, ktorý mesiace pracoval na tom, aby proces voľby prebehol transparentne a na úrovni. Bol by som rád, aby kvalitní uchádzači nevzdali tento dôležitý boj,“ vyhlásil Gál, ktorý verí, že ešte v posledný deň na zozname kandidátov pribudnú ďalšie mená.

Od 16. februára zostali na Ústavnom súde SR pôsobiť iba štyria sudcovia z trinástich po tom, čo parlament nezvolil ani jedného kandidáta na tento post.

Opakovaná voľba kandidátov na sudcov ústavného súdu je naplánovaná na marcovú schôdzu parlamentu, pričom kandidáti ešte pred hlasovaním absolvujú verejné vypočutie. V súčasnosti je prihlásených jedenásť kandidátov. Oprávnené inštitúcie či jednotlivci môžu predkladať návrhy do utorka 5. marca do 16:00.

Viac k témam: Ministerstvo spravodlivosti SR, Ústavný súd SR, voľba ústavných sudcov
Zdroj: Webnoviny.sk – Minister spravodlivosti Gál vyzýva kvalitných uchádzačov na ústavných sudcov, aby nevzdali boj © SITA Všetky práva vyhradené.

4. marca 2019