Mihalíkovej sa v Egypte darí, triumfovala v Sharm El Sheikhu

Sedemnásťročná tenistka sa raduje zo svojho tretieho seniorského singlového titulu pod hlavičkou ITF. Všetky získala v Egypte.SHARM EL SHEIKH 28. februára (WebNoviny.sk) – Slovenská tenistka Tereza Mihalíková nasadená ako šiesta zvíťazila za 87 minút 6:1, 6:4 nad Ruskou Varvarou Flinkovou v nedeľňajšom finále dvojhry na turnaji ITF v egyptskom Sharm El Sheikhu (dotácia 10 000 USD, tvrdý povrch vonku).

Sedemnásťročná rodáčka z Topoľčian sa raduje zo svojho tretieho seniorského singlového titulu pod hlavičkou Medzinárodnej tenisovej federácie, aj dva vlaňajšie získala na „10-kach“ v Egypte. Zverenkyňa Jána Studeniča Mihalíková je víťazkou dvojhry junioriek na vlaňajších melbournských grandslamových Australian Open. Medzi ženami figuruje na 570. priečke v renkingu WTA, dosiaľ najvyššie bola na 548. mieste.

„Dnes sa hralo veľmi ťažko, pretože dosť fúkal vietor. Spravila som však menej chýb a taktiež som hrala aktívnejšie. Myslím si, že som to celkovo zvládla lepšie ako moja súperka,“ uviedla Tereza Mihalíková pre agentúru SITA.

Dvojhra – finále:

Tereza Mihalíková (SR-6) – Varvara Flinková (Rus.) 6:1, 6:4 za 87 minút

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

28. februára 2016