Michal Ďuriš sa dostal do Tímu týždňa podľa webu UEFA

V ideálnej jedenástke sú aj obranca Manchestru United Eric Bailly, jeho spoluhráč zo stredu poľa Henrich Mchitarjan či útočníci Moussa Sow (Fenerbahce Istanbul) a Éder (Inter Miláno).

NYON 9. decembra (WebNoviny.sk) – Ofenzívny univerzál slovenskej reprezentácie Michal Ďuriš figuruje v Tíme týždňa Európskej ligy 2016/2017 podľa webu Európskej futbalovej únie (UEFA). Kontinentálny pohár číslo dva mal vo štvrtok a v piatok na programe záverečné 6. kolo skupinovej fázy.

Útočník Viktorie Plzeň prenikol do najlepšej jedenástky svojím výkonom v domácom prostredí proti Austrii Viedeň (3:2) v E-skupine. Ďuriš prišiel na ihrisko v 58. minúte za priebežného nepriaznivého stavu 1:2 a dvoma gólmi sa postaral o obrat a triumf svojho mužstva. Plzenčania obsadili v „éčku“ tretiu priečku a nepostúpili do jarného šestnásťfinále.

V Tíme týždňa je aj obranca Manchestru United Eric Bailly, jeho spoluhráč zo stredu poľa Henrich Mchitarjan či útočníci Moussa Sow (Fenerbahce Istanbul) a Éder (Inter Miláno). V ostatnom vydaní Tímu týždňa figuroval Ďurišov spoluhráč z národného tímu Martin Škrtel, stopér Fenerbahce.

Tím týždňa futbalovej Európskej ligy 2016/2017 podľa webu UEFA.com (po záverečnom 6. kole skupinovej fázy):

Boy Waterman (Hol. / APOEL Nikózia) – Eric Bailly (Pobr. Slon. / Manchester United), Numan Cürüksu (Tur. / Osmanlispor), Sergij Kryvcov (Ukr. / Šachtar Doneck) – Alexander Söderlund (Nór. / AS Saint-Étienne), Ben Rienstra (Hol. / AZ Alkmaar), Henrich Mchitarjan (Arm. / Manchester United), Taison (Braz. / Šachtar Doneck) – Michal Ďuriš (SR / Viktoria Plzeň), Moussa Sow (Seneg. / Fenerbahce Istanbul), Éder (Tal. / Inter Miláno)

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

9. decembra 2016