Merkelová povedala, že neplánuje zatvárať hranice Schengenu

Nemecká kancelárka je rozhodnutá vyriešiť európsku migračnú krízu bez toho, aby ohrozila schengenskú zónu voľného pohybu.

Rím 5. mája (WebNoviny.sk) – Nemecká kancelárka Angela Merkelová dnes v Taliansku povedala, že je rozhodnutá vyriešiť európsku migračnú krízu bez toho, aby ohrozila schengenskú zónu voľného pohybu. Odpovedala na otázku týkajúcu sa napätia na taliansko-rakúskych hraniciach v súvislosti s Brennerským priesmykom.

Urobím všetko, čo je možné, aby sa problémy vyriešili iným spôsobom ako uzatváraním (vnútorných) hraníc (Schengenu),“ citovala ju tlačová agentúra DPA.

Merkelová, ktorá pricestovala do Ríma na piatkové odovzdanie tohtoročnej Medzinárodnej ceny Karola Veľkého pápežovi Františkovi, sa dnes popoludní stretla s talianskym premiérom Matteom Renzim. Ten na spoločnej tlačovej konferencii s Merkelovou odmietol kritické slová guvernéra nemeckej centrálnej banky Jensa Weidmana, že Taliansko nerobí dosť pre to, aby znížilo svoj verejný dlh.

Môžete si byť absolútne istí, že sami vieme, čo máme robiť, rokujeme o tom s našimi európskymi partnermi a nepotrebujeme, aby nám to hovoril guvernér zahraničnej banky,“ povedal Renzi.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

5. mája 2016