Medzinárodný olympijský výbor predĺžil sankcie proti Rusku

Sankcie pôvodne mali platiť do konca kalendárneho roka 2016.

LAUSANNE 7. decembra (WebNoviny.sk) – Medzinárodný olympijský výbor (MOV) predĺžil dočasné sankcie proti Rusku. Pôvodne mali platiť do konca kalendárneho roka 2016. MOV prijal rozhodnutie dva dni pred plánovaným zverejnením správy kanadského právnika Richarda McLarena o systematickom dopingu podporovaného štátom.

Počas pôsobenia reštriktívnych opatrení sa v Rusku nemôžu konať akcie pod hlavičkou MOV, ten zároveň vyzval organizácie zastrešujúce zimné športy o zmrazenie príprav vrcholných podujatí v krajine.

McLaren zverejnil prvú správu už v júli a na základe nej odporučil celoplošné vylúčenie ruských športovcov z augustových olympijských hier v Riu de Janeiro. MOV napokon suspendoval iba atlétov. Piatkové komuniké sa zameria na dôkazy o užívaní zakázaných látok na ZOH 2014 v Soči. „Súčasné podozrenia útočia na samotnú integritu olympijských hier,“ uviedol MOV v stanovisku. Zároveň avizoval, že všetky dokázané porušenia pravidiel sa stretnú s adekvátnymi opatreniami, vrátane zákazov činnosti športovcov či zodpovedných úradníkov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

7. decembra 2016