Matovič: Problémom Slovenska je korupcia Smeru, nie Kotleba

Ľudia, ktorí predali vlastnú mater za misku šošovice, sú dnes garantmi toho, že to myslia zo Slovenskom dobre, vraví Igor Matovič.BRATISLAVA 19. apríla (WebNoviny.sk) – Problémom Slovenska nie je úspech Mariana Kotlebu a jeho strany ĽSNS, ale korupcia vládneho Smeru-SD, myslí si predseda OĽaNO-NOVA Igor Matovič. „Najdôležitejšie je zastaviť rozkrádanie,“ povedal Matovič v rozprave k programovému vyhláseniu vlády v parlamente.

Kabinet Smeru-SD, SNS, Mosta-Híd a Siete označil Matovič za zlepenec zlodejov. Kradnutie majú v DNA podľa lídra obyčajných ľudí predovšetkým predstavitelia vládneho Smeru-SD. „Títo sú ohrozením Slovenska,“ konštatoval Matovič.

Odporúčame:

Do rozpravy k vládnemu programu sa prihlásilo 42 poslancov

Pellegrini nahradil Fica, predstavil programové vyhlásenie

Noví poslanci zložili sľub, Počiatek sa vzdal mandátu

Kotlebov návrh neprešiel, minúta ticha za Tisa nebola

Kotlebu nezvolili za podpredsedu brannobezpečnostného výboru

Ficova vláda má program, je vládou kontinuity a pokroku

Štát vám možno opäť pošle šek v sume od 10 do 165 eur

Ficova vláda avizuje zmeny v daniach, fajčiarov nepotešia

Prioritou štvorkoalície je podľa Matoviča dohadzovať biznis kamarátom

Vládny program považuje predseda OĽaNO-NOVA za nedôveryhodný, pretože jeho garantom sú ľudia, ktorí roky vo veľkom rozkrádali.

Matovič upozornil, že vo vláde a v parlamente sedia ľudia, ktorí v minulosti manipulovali verejné obstarávania, aby vyhrávali tí správni, tunelovali alebo ako súčasť konkurznej mafie čistili firmy cez bielych koňov. „Ľudia, ktorí predali vlastnú mater za misku šošovice, sú dnes garantmi toho, že to myslia zo Slovenskom dobre,“ poznamenal Matovič na adresu vládnej zostavy.

Prioritou štvorkoalície je podľa lídra obyčajných ľudí dohadzovať biznis kamarátom, predovšetkým pri eurofondoch. „Vrana k vrane sadá. Slovensko čakajú ťažké časy, majte sa na pozore. Všetko, čo zoberiete nezákonne, vám nasledujúca vláda zoberie a doplatíte na to. Buďte pri vašich zlodejčinách opatrní,“ dodal predseda OĽaNO-NOVA.

Brheľa nazval pasákom niektorých poslancov

Za strany, ktoré zradili svojich voličov, označil Matovič vládny Most-Híd a Sieť. „Vaši voliči vás nevolili preto, aby ste asistovali zlodejom v pľundrovaní Slovenska. Šesť ľudí z vás rozhoduje o tom, či sa vytuneluje na Slovensku 15 miliárd eur. Nikto v Sieti a Moste vás nevolil preto, aby ste asistovali zlodejom rozkrádať asi posledné eurofondy, ktoré Slovensko dostane,“ konštatoval líder obyčajných ľudí.

Most-Híd a Sieť podľa jeho slov mohli do vládneho programu presadiť omnoho viac, ak by to naozaj chceli, takto sa uspokojili s odrobinkami a premiér Robert Fico s nimi vytrel podlahu. Bývalého poslanca ĽS-HZDS a dnes podnikateľa Jozefa Brhela Matovič nazval „pasákom niektorých poslancov“, cez ktorých presadzuje legislatívu vyhovujúcu jeho firmám.

Návodom na boj proti extrémizmu je podľa lídra obyčajných ľudí fungujúci štát. Poslancov Mosta-Híd a Siete Matovič vyzval, aby sa nebáli predčasných volieb. „Zlo nie je Kotleba, 15 hnedých mužíkov v parlamente. Keď budú mať aj 20, 30 poslancov, čo sa stane? Nič, predsa tu bude 120 normálnych,“ vysvetlil predseda OĽaNO-NOVA s tým, že najdôležitejšie je zastaviť rozkrádanie a možný nárast ĽSNS v predčasných voľbách je len výhovorkou pre vládne subjekty.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

19. apríla 2016