Martinovi Feckovi chýbajú včelári v programe Ficovej vlády

Štátna správa by sa podľa Martina Fecka mala odpolitizovať, považuje za nemysliteľné, aby sa po každých voľbách menilo 40-tisíc postov vo verejnej správe.BRATISLAVA 21. apríla (WebNoviny.sk) – Poslancovi za OĽaNO Martinovi Feckovi chýbajú v programovom vyhlásení vlády včelári. Fecko v úvode štvrtého dňa druhej schôdze parlamentu upozornil, že priemerný vek včelárov je 62 rokov, a „keď nebudeme mať včely, nebudú ani jablká a hrušky“.

Vláda by podľa Fecka mala riešiť aj právo ľudí na vlastnú pôdu, dlhodobé nájmy poľnohospodárskej pôdy, ktoré umožňuje slovenská legislatíva, sú podľa Fecka problematické, pretože človek nemôže s vlastnou pôdou hýbať 20 alebo 25 rokov, čo sa môže skončiť bitkami na poli, ak sa vlastníci začnú domáhať pôdy osobne. Riešiť by sa podľa poslanca za OĽaNO-NOVA mali aj reštitúcie a neznámi vlastníci pozemkov, čo sú problémy, ktoré Slovensko tlačí pred sebou neúmerne dlho.

Štátna správa by sa podľa Fecka mala odpolitizovať, považuje za nemysliteľné, aby sa po každých voľbách menilo 40-tisíc postov vo verejnej správe. V štátnej správe by mali podľa opozičného poslanca pôsobiť profesionáli z danej oblasti.

Odporúčame:

Noví poslanci zložili sľub, Počiatek sa vzdal mandátu

Vládu podľa Maďariča nezostavili oligarchovia, ale vôľa ľudí

Kollár má odkaz pre štandardné strany, z volieb budú v šoku

Nicholsonová: Schlosár je vetchý konárik na strome Kotlebu

Výzva Stop fašizmu žiada poslancov blokovať Kotlebovu stranu

Matovič: Problémom Slovenska je korupcia Smeru, nie Kotleba

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

21. apríla 2016