Martin Senčák končí na poste podpredsedu ÚDZS

Senčák bol v minulosti vedúci služobného úradu a na ministerstve zdravotníctva ho spájali s kauzou predraženého CT, aj spornými stravovacími tendrami.BRATISLAVA 20. apríla (WebNoviny.sk) – Martin Senčák končí na poste podpredsedu Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Informovala o tom RTVS na svojej facebookovej stránke.

Ako uviedla, Senčák bol v minulosti vedúci služobného úradu a na ministerstve zdravotníctva ho spájali s kauzou predraženého CT, aj so spornými stravovacími tendrami. „Martin Senčák na ministerstve dostal viacero upozornení od členov dozornej rady piešťanskej nemocnice o porušení zákona pri nákupe CT prístroja, no ignoroval ich,“ píše RTVS na sociálnej sieti.

Neskôr podpisoval aj predražené tendre na stravovanie. Pre jednu z víťazných firiem, ktorá dodávala jedlo do nemocníc, v minulosti pracoval. Po prevalení kauzy musel z ministerstva odísť, no po niekoľkých mesiacoch dostal miesto na Úrade pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

„Od 1. mája nebude ani predseda, ani zástupca predsedu v úrade a dovtedy vláda vymenuje na môj návrh nového predsedu. Ja s pánom Senčákom nemám žiadny pracovný vzťah, to znamená, ani som neplánoval, ani sme nikdy spolu nerobili. Kde bude pôsobiť, sa treba asi opýtať jeho,“ povedal minister zdravotníctva Tomáš Drucker.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

20. apríla 2016