Martin Fourcade ovládol stíhacie preteky v Hochfilzene, Otčenáš získal body do svetového pohára

HOCHFILZEN 15. decembra (WebNoviny.sk) – Druhé stíhacie preteky mužov v rámci Svetového pohára v biatlone v rakúskom Hochfilzene sa stali korisťou Martina Fourcada. Tridsaťročný Francúz zvíťazil po bezchybnej streľbe s náskokom 13,7 sekúnd pred Nemcom Arndom Peifferom.

Na treťom mieste skončil so stratou 16,1 s Nór Vetle Sjaastad Christiansen. Víťaz piatkového šprintu ďalší Nór J. T. Bö skončil až na 9. mieste, keď na strelnici zaznamenal 6 nepresných výstrelov.

Sedemnásobný a úradujúci celkový víťaz Svetového pohára M. Fourcade si na svoje konto pripísal 76 víťazstvo v pretekoch SP. Dvadsaťšesťročný Christiansen sa premiérovo v kariére postavil na stupne víťazov. Jeho doterajším maximom bola 8. priečka v stíhacích pretekoch vo fínskom Kontiolahti v sezóne 2016/2017.

Vedúci pretekári absolvovali úvodnú položku bez chyby. Trojnásobný majster sveta J. T. Bö navýšil svoj náskok pred druhým Nemcom Benediktom Dollom na 12,3 s. Na druhej streľbe však Bö trikrát zaváhal. Do čela sa dostal Fourcade o takmer 19 s pred Dolla. Na prvej ‚stojke‘ Fourcade nezaváhal a zvýšil svoj náskok na viac ako 31 s. Bezchybnú streľbu zavŕšil na štvrtej položke a išiel si po ďalší triumf v SP. O druhé miesto bojovali Christiansen a Pfeiffer. Nemec mal v závere via síl a tešil sa z druhého miesta.

V 56-člennom štartovom poli bol aj jeden slovenský reprezentant. Martin Otčenáš finišoval s 3 chybami na 32. pozícii a pripísal si ďalšie body do poradia SP.

Svetový pohár 2018/2019 v biatlone

Hochfilzen (Rak.) – sobota:

Stíhacie preteky mužov na 12,5 km: 1. Martin Fourcade (Fr.) 32:22,3 min (0), 2. Arnd Peiffer (Nem.) +13,7 s (1), 3. Vetle Sjaastad Christiansen (Nór.) +16,1 (0), 4. Julian Eberhard (Rak.) +37,4 (3), 5. Lukas Hofer (Tal.) +42,2 (2), 6. Benjamin Weger (Švaj.) +42,6 (2), … 32. Martin Otčenáš (SR) +2:37,5 (3)

Viac k témam: biatlon, Martin Fourcade, Martin Otčenáš
Zdroj: Webnoviny.sk – Martin Fourcade ovládol stíhacie preteky v Hochfilzene, Otčenáš získal body do svetového pohára © SITA Všetky práva vyhradené.