Marie Rottrová sa po zhruba 20 rokoch vrátila do Tatier

Česká speváčka nespievala takmer dva roky, potom sa k hudbe vrátila, hoci v súčasnosti koncertuje len veľmi málo.

VYSOKÉ TATRY 15. mája (WebNoviny.sk) – Česká speváčka Marie Rottrová má rada slovenské Tatry, no už niekoľko rokov sa k veľhorám nedostala. Zaspomínala si na ne práve počas sobotného koncertu na Štrbskom Plese v jednom z miestnych hotelov. „Vždy som tadiaľto prechádzala, keď som spievala v Poprade, Košiciach či Prešove, ale do Tatier som sa nedostala asi dvadsať rokov. Hoci som tu dlho nebola, tešila som sa, počasie nám, žiaľ, nevyšlo, ale aj tak je tu krásne,“ uviedla speváčka pre médiá krátko po koncerte. S komorným koncertom i publikom bola spokojná, no priznala aj trochu nervozity. „Veľmi nevystupujem, v poslednom čase vôbec nespievam, ak tak s kapelou, a tak som bola trošku nervózna, ale prešlo to,“ povedala česká diva, ktorá v novembri oslávi 75 rokov.

Rottrová si slovenské publikum obľúbila, hovorí, že od českého sa líši. „Vždy som jazdila na Slovensko aj v čase, keď sme ešte existovali ako Československo. Publikum tu bolo iné než v Čechách, temperamentnejšie a viac natešené, mám rada slovenské publikum,“ zhodnotila. Rovnako dobre si spomína aj na natáčanie slovenského televízneho muzikálu Neberte nám princeznú v roku 1981, v ktorom stvárnila matku Katky v podaní Mariky Gombitovej, a ku ktorému naspievala aj piesne. „Na tú dobu to bola veľmi moderná rozprávka. Keď som dostala hudbu na magnetofónovej páske, pretože sa mi veľmi páčila hudba Deža Ursinyho a texty Jána Štrassera, povedala som, áno, budem v ňom hrať, pretože tá hudba bola nádherná, neľutovala som to a bolo to krásne,“ povedala po viac ako tridsiatich rokoch od natáčania. Čo ju však mrzí je to, že v Čechách sa v televízii tento muzikál vôbec nevysiela.

Hoci na začiatku Rottrovej kariéry bola talentová súťaž, ona sama už dnešné talentové súťaže vníma skôr ako reality šou. „Pár talentov a spevákov sa ale uplatnilo, ktorí si vytvorili svoj tím a začali si tvoriť pesničky. To je podľa mňa veľmi dôležité, lebo dnes je málo autorov, ktorí by písali pre spevákov,“ uviedla speváčka, ktorá síce spomínanú talentovú súťaž nevyhrala, ale hudbe sa začala venovať naplno. „My sme to možno v tom čase mali ľahšie, i keď na začiatku nebola televízia, na súťaže chodili hudobní redaktori z rádia aj televízie, vyhľadávali talenty a pozývali nás na natáčanie do rádia. Zo štyroch dievčat vo finále som síce skončila štvrtá, potom som už ale o nich nepočula a ja som začala pracovať, mala som úspech a šťastie,“ zaspomínala si Rottrová.

Po mnohých desaťročiach sa však speváčka odmlčala, pretože, ako uviedla, mala toho veľa, keďže spievala s troma skupinami. Nespievať vydržala dva roky, nechodila na koncerty, no po čase jej to začalo chýbať. „Písali mi fanúšikovia a prehovárali ma, rovnako aj kapely, aby som to nezabalila. To ma podporilo a povedala som si, že keď mi to bude prinášať radosť a bude to príjemné, tak prečo nie,“ uzavrela Rottrová s tým,, že v súčasnosti koncertuje málo a takto jej to podľa jej slov aj vyhovuje.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

15. mája 2016