Marcus Tran chystá tento rok tri nové albumy

V rámci nich chce mladý hudobník po piatich rokoch priniesť i vlastný projekt, do ktorého podľa vlastných slov zaangažuje mnohých známych interpretov.BRATISLAVA 14. januára (WebNoviny.sk) – Český gitarista a producent Marcus Tran plánuje tento rok vydať hneď tri nové hudobné albumy. Na prvom z nich spolupracuje s českou speváčkou Ewou Farnou, ktorej roky robil v spolupráci s Danom Hádlom a Leškom Wronkom hudobného producenta a písal pre ňu piesne.

„Teraz som jediným producentom celého Ewinho albumu, čo je výzva a zároveň veľká zodpovednosť. Ewa chce tento rok vydať absolútne zlomový album, vzhľadom k tomu, že je to desať rokov od začiatku jej kariéry,“ povedal v rozhovore pre agentúru SITA. „Nemáme zatiaľ napísanú ani notu, len pár textov a za osem mesiacov by sme chceli, aby išiel do výroby. Myslím, že to bude veľmi zaujímavá vec, podľa toho, o čom sa zatiaľ bavíme, bude totiž iný ako tie, ktoré mala doteraz,“ prezradil 30-ročný hudobník s filipínsko-francúzskymi koreňmi.

Druhý projekt, na ktorý sa mladý hudobník chystá, je jeho vlastný album. „Posledné roky som sa venoval viac-menej len produkcii a nahromadilo sa mi strašne veľa dobrých vecí, teda aspoň si to myslím a mám v talóne celkom dosť vecí, ktoré stojí za to vydať,“ naznačil.

Na pripravovanom albume by sa malo objaviť viacero populárnych spevákov a hudobníkov. „Každú pesničku bude spievať nejaký iný a väčšinou pomerne známy interpret. Plánujem do toho zaangažovať mnohých ľudí, s ktorými som spolupracoval za celých desať rokov mojej kariéry, pričom každý z nich bude spievať tak trochu iné veci, než na aké je bežne zvyknutý,“ priblížil gitarista, ktorý svoj nadchádzajúci album plánuje poňať najmä tanečne.

„Chcel by som ísť naprieč multimainstreamovými žánrami. Chcem v tých piesňach trošku experimentovať. Všetko sú to pesničky, za ktorými si stojím a ktoré nebudú vzdialené obyčajným poslucháčom. Chcel by som sa pokúsiť dostať za trend, pokiaľ to pôjde. Chcem tam zároveň skôr tanečnú hudbu, rockových albumov som už za život urobil celkom dosť a tanečné skladby som vždy miloval. Vyrastal som ako mnohí moji rovesníci na Michaelovi Jacksonovi a jeho albume Bad a niečo z toho vo mne stále zostalo a teraz sa to prebúdza a chce to ísť von,“ poznamenal.

Okrem známych tvárí si vraj na albume zaspieva i Tranova sestra. „Chcem tam zaradiť aj pesničku, ktorú sme asi pred dvoma rokmi naspievali so sestrou na Vianoce našim rodičom. Moja sestra nie je speváčka, no napriek tomu spieva fantasticky. Bude to také reggae, fakt zábavný kúsok, ktorého refrén je po španielsky. Keď to počuli známi, všetci sa hneď zhodli, že by som to mal určite raz vydať. Myslím, že nastal ten čas. Teším sa na to. Bude to po piatich rokoch také moje veľké dieťa,“ podotkol Tran, ktorý by chcel podľa vlastných slov k jednotlivým pesničkám časom zverejniť aj videoklipy.

„Spolupracujem na albume s ľuďmi, ktorí sú zvyknutí vydávať single a videoklipy, takže je viac než pravdepodobné, že veľa piesní z albumu pôjde aj do éteru,“ dodal umelec, ktorého hudobné plány na začínajúci rok vraj týmto nekončia. „Do tretice ešte robím album aj s Walda Gangom, čo je kapela, po ktorej boku ma v súčasnosti môžu fanúšikovia vidieť vystupovať ako sprievodného gitaristu. Už som si zarezervoval miesto v našej miestnej psychiatrickej liečebni, keby som náhodou to pracovné nasadenie nevykryl,“ zavtipkoval na záver.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

14. januára 2016