Magdaléna Rybáriková oznámila koniec kariéry, v Budapešti ju čaká pekná bodka

378908_britain_tennis_birmingham_42029 119cb90f62f8413d9d525192177d7a67 676x487.jpg

5.3.2020 (Webnoviny.sk) – Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková v apríli tohto roka ukončí svoju profesionálnu kariéru. Rodáčka z Piešťan vo štvrtkovom spravodajstve TV JOJ potvrdila, že finálový turnaj Pohára federácie v maďarskej Budapešti bude jej poslednou tenisovou zastávkou.

Pekná bodka za kariérou

Myslím si, že je to definitívne a nezvratné rozhodnutie. Mala som čas si to premyslieť a aj s pánom Igorom Moškom sme sa dohodli, že by som ešte odohrala fedcupové stretnutie. Teraz nás čaká v Budapešti. Je super, že sme sa tam kvalifikovali a bude to pekná bodka za mojou kariérou,“ uviedla Rybáriková, ktorá na okruhu WTA získala štyri turnajové tituly.

Svoj najväčší úspech dosiahla pred necelými troma rokmi, keď postúpila do semifinále Wimbledonu. Nevyhýbali sa jej však zranenia. „Rok 2017 bol môj najlepší, ale rok predtým som mala dve operácie. Už vtedy som zvažovala, či to ešte pôjde a či sa vrátim naspäť. Bohužiaľ, potom prišli znovu zranenia a mala som ich veľmi veľa. Bolo to pre mňa ťažké obdobie a povedala som si, že to asi nemá veľký význam,“ povedala Rybáriková.

Chce oddych a golf

Posledný súťažný zápas odohrala Rybáriková na vlaňajšom US Open, keď prehrala v prvom kole kvalifikácie s Kórejčankou Na-Lae Han. Novú záľubu si našla v inom športe. „Tento rok budem mať 31 rokov a už je ťažké sa vracať. Viac som mala v ruke golfovú palicu ako tenisovú raketu. Hrala som veľa golfu, nedávno som bola desať dní v Miami, kde sme boli s priateľom na takej golfovej dovolenke. Veľmi ma to baví, ale teraz sa dostávam znovu do tenisového švungu a začala som trénovať na Fed Cup. Trénujem na štvorhru, pretože na dvojhru by som nebola fit,“ uviedla Slovenka v rozhovore pre TV JOJ.

Ďalšie plány po tenisovej kariére Magdaléna Rybáriková zatiaľ neprezradila. „Ešte je skoro. Neviem či by som chcela trénovať alebo nie. Chcem si trochu oddýchnuť, venovať sa golfu, ísť do krajín, kde som ešte predtým nebola a užívať si aj taký normálny život, nielen ten tenisový. Bola som síce vo veľa krajinách, ale videla som akurát kurty a letisko. Už sa teším, že trošku viac spoznám tie krajiny,“ dodala Rybáriková.

Viac k témam: Pohár federácie – Fed Cup
Zdroj: Webnoviny.sk – Magdaléna Rybáriková oznámila koniec kariéry, v Budapešti ju čaká pekná bodka © SITA Všetky práva vyhradené.

5. marca 2020