Maďarské derby v Tipsport lige skončilo tesnou výhrou MAC Budapešť nad Jegesmedvék Miškovec

8.1.2020 (Webnoviny.sk) – Súboj dvoch maďarských účastníkov slovenskej hokejovej Tipsport ligy 2019/2020 sa v rámci predohrávky 39. kola základnej časti skončil triumfom domáceho MAC Budapešť, ktorý v stredu zdolal DVTK Jegesmedvék Miškovec tesne 3:2.

Budapešťania si v úvodnej tretine vypracovali trojgólový náskok, o ktorý však v druhej časti takmer prišli. V 29. min dvakrát skóroval Magosi, ale hráči Miškovca v ďalšom priebehu už nedokázali skórovať a nevyužili možnosť sa priblížiť k prvej šestke v tabuľke.

Naďalej sú na 7. mieste, mužstvu MAC patrí 11. pozícia o bod za Detvou. Zápas sa natiahol, keď v záverečnej minúte nevydržalo po náraze plexisklo.

Tipsport liga 2019/2020

základná časť – 39. kolo – streda

MAC Budapešť (Maď.) – DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) 3:2 (3:0, 0:2, 0:0)
Góly: 13. Majoross (Terbócs), 14. Langkow (Carlisle), 17. Sofron (Klempa) – 29. Magosi (Harrison, Beach), 29. Magosi (Galanisz, Rodman)

Viac k témam: Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Maďarské derby v Tipsport lige skončilo tesnou výhrou MAC Budapešť nad Jegesmedvék Miškovec © SITA Všetky práva vyhradené.