Loeb sa nestratil ani na Rely Dakar, predbehol aj legendu

Francúzsky deväťnásobný šampión Sébastien Loeb zvíťazil v pondelkovej 2. etape Dakaru s náskokom dve a pol minúty pred legendou Dakaru Stéphanom Peterhanselom.TERMAS DE RÍO HONDO 5. januára (WebNoviny.sk) – Popri kvalitných výsledkoch slovenských motocyklistov Štefana Svitka a Ivana Jakeša v pondelkovej 2. etape Rely Dakar 2016 sa zaskvel v kategórii automobilov aj nováčik v tíme Peugeot Sébastien Loeb.

Odporúčame:

Svitko skončil v 2. etape Rely Dakar napokon piaty

Francúzsky deväťnásobný šampión v seriáli majstrovstiev sveta WRC hneď na úvod zvíťazil – s náskokom dve a pol minúty pred legendou Dakaru a tímovým kolegom Stéphanom Peterhanselom. „Je to veľmi dobrý začiatok, auto je vynikajúce. Náš Peugeot je veľmi rýchly, sú to pre nás dobré správy. Trať bola trochu podobná tým vo WRC, bugina sa na takomto povrchu nespráva ideálne a nie je jednoduché ju ovládať,“ povedal Loeb po príchode do bivaku v Termas de Río Hondo.

Pondelkovú etapu organizátori pre automobily skrátili o viac ako 100 kilometrov, nedeľňajšia prvá sa pre nepriazeň počasia vôbec nešla. Loeb priznal, že hoci 2. etapa mala skôr charakter MS v rely, na Dakare je potrebné si zachovať stále iný prístup k jazdeniu. „Nie je to to isté. V kľukatých pasážach možno áno, ale v rýchlych zákrutách musíte byť viac opatrný, pretože neviete, čo príde. Pocity sú však dobré. Myslím si, že pre Peugeot je to veľmi dobrý štart, oveľa lepší než vlani. Pred nami je však ešte ďaleká cesta a vieme, že je to náročné pre autá i jazdcov,“ uzavrel 41-ročný Loeb.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

5. januára 2016