Lintnera nahnevalo negatívne správanie šéfa Detvy, prehodnotí spoluprácu s prvou ligou

BRATISLAVA 13. apríla (WebNoviny.sk) – Hokejovú Tipsport ligu čakajú už len záverečné finálové súboje v play-off. V utorok sa skončilo aj play-out, ktoré rozhodlo o tom, kto sa v budúcej sezóne predstaví v najvyššej súťaži.

Napokon sa podľa papierových predpokladov zachránili obaja účastníci najvyššej súťaže 2016/2017. MHK 32 Liptovský Mikuláš suverénne ovládol celú skupinu. Na druhom mieste skončili hokejisti Dukly Trenčín, tí sa definitívne udržali medzi elitou až po víťazstve v poslednom kole nad Detvou. Víťazovi prvej ligy spod Poľany a druhému prvoligistovi Skalici sa tak nepodarilo postúpiť.

Odporúčame:
Video: Trenčín v rozhodujúcom zápase nedal Detve šancu, ostáva v Tipsport lige

Riaditeľa riadiaceho orgánu najvyššej súťaže Pro-Hokej Richarda Lintnera teší, že súboje o Tipsport ligu boli napínavé a lákali aj divákov. „Po športovej stránke som spokojný s hokejovou kvalitou aj s napínavým a vyrovnaným priebehom. Samozrejme, aj s tým spojeným diváckym záujmom. Tento formát sme priniesli do Tipsport ligy v záujme vytvorenia atraktívnej konfrontácie medzi najúspešnejším prvoligistami s dvojicou tipsportligistov, ktorá sa neprebojovala do play-off. Je v celku zrejmé, že v rámci atraktivity predstavujú zápasy play-out veľmi hodnotné divadlo, najmä pre fanúšikov prvoligových klubov.“

Lintner však nie je spokojný s tým, čo sa dialo mimo ľadu. „Tento formát vnímame ako gesto, ktoré sme spravili smerom k prvej lige. O to viac nás potom prekvapuje, ak práve prvoligista vytváraním negatívnych káuz play-out poškodzuje a tým kazí aj imidž Tipsport ligy. Budeme preto zvažovať, či budeme v takej úzkej spolupráci s prvou ligou za takýchto okolností aj ďalej spolupracovať,“ naráža riaditeľ Pro-Hokeja na správanie šéfa klubu HC 07 Orin Detva Róberta Ľuptáka po domácom víťazstve nad Trenčínom, keď verbálne urážal hráčov aj klub.

Odporúčame:
Banskobystričania podporili žiadosť Nitry o zahraničných rozhodcov vo finále Tipsport ligy

Pred samotnou finálovou sériou sa vyskytli ďalšie veci, ktoré sa neodohrávajú na ľade medzi hráčmi. Nitrania požiadali o delegovanie zahraničných rozhodcov na finálové súboje, ich návrh podporil aj druhý finalista z Banskej Bystrice.

Momentálne zisťujem ekonomické a logistické možnosti. Zároveň analyzujem dlhodobejšie dôsledky takéhoto prípadného kroku, ktorý by sme z našej strany skôr vnímali ako snahu o zaujímavý mix na úrovni rozhodcov vo finále play-off. Ten by v konečnom dôsledku mohol byť pre nás a aj pre našich rozhodcov poučný,“ vyjadril sa Richard Lintner.

Viac k témam: hokej, play-off Tipsport ligy, play-out Tipsport ligy, Richard Lintner, Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Lintnera nahnevalo negatívne správanie šéfa Detvy, prehodnotí spoluprácu s prvou ligou © SITA Všetky práva vyhradené.

13. apríla 2017