Líder venezuelskej opozície sa vrátil do krajiny, znova sa pokúsi o zvrhnutie Madurovej vlády

404907_venezuela_political_crisis_72928 048140d5355e427d9055b19d8c0e0007 676x479.jpg

CARACAS 4. marca (WebNoviny.sk) – Líder venezuelskej opozície Juan Guaidó sa vrátil do Venezuely, aby obnovil svoju kampaň s cieľom zvrhnúť vládu prezidenta Nicolása Madura, a to aj napriek varovaniam, že mu hrozí zatknutie.

V pondelok pristál na hlavnom venezuelskom letisku zhruba 40 kilometrov od Caracasu a ako napísal na Twitteri, úspešne sa mu podarilo prejsť aj cez imigračné kontroly. Na letisku politika čakali viacerí európski diplomati, ktorí podporujú jeho kampaň za zmenu vo vedení krajiny.

Po návrate Guaidó, ktorý sa nedávno vyhlásil za prechodného prezidenta, vystúpil v Caracase na demonštrácii pred niekoľkými tisíckami podporovateľov. Tí ho privítali hlasným povzbudzovaním a potleskom. „Sme silnejší, ako kedykoľvek predtým,“ vyhlásil na demonštrácii Guaidó.

Madurova vláda sa ku Guaidóovmu návratu do Venezuely zatiaľ nevyjadrila.

Guaidó konvom februára odignoroval zákaz vycestovať z Venezuely a odcestoval do Kolumbie. Odvtedy navštívil viacero krajín Latinskej Ameriky a ich lídrov. Naposledy v sobotu sa v Ekvádore stretol s tamojším prezidentom Lenínom Morenom. Guaidóa za prechodného prezidenta Venezuely uznalo už viac než 50 štátov vrátane USA, Kanady a väčšiny krajín Latinskej Ameriky.

Viac k témam: venezuelský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Líder venezuelskej opozície sa vrátil do krajiny, znova sa pokúsi o zvrhnutie Madurovej vlády © SITA Všetky práva vyhradené.

4. marca 2019