Líder venezuelskej opozície Juan Guaidó vyzval stúpencov na masové demonštrácie

404792_juan guaido 676x451.jpg

CARACAS 4. marca (WebNoviny.sk) – Líder venezuelskej opozície Juan Guaidó vyzval svojich stúpencov, aby v pondelok zorganizovali masové demonštrácie kolidujúce s jeho príchodom.

Guaidó sa plánuje vrátiť z rokovaní v zahraničí a pokračovať v snahách o zosadenie prezidenta Nicolása Madura. „Vidíme sa zajtra,“ povedal v nedeľu v noci v naživo prenášanom prejave na sociálnych sieťach.

Venezuelské úrady zároveň varoval, že akýkoľvek pokus zatknúť ho „by bezpochyby znamenal jeden z posledných omylov“, ktorých sa vláda dopustí. Guaidó, ktorý sa nedávno vyhlásil za prechodného prezidenta, nepovedal, kde presne sa nachádza, ani ako sa do Venezuely plánuje vrátiť.

Guaidó vo februári odcestoval do Kolumbie a odvtedy navštívil viacero krajín Latinskej Ameriky a ich lídrov. Naposledy v sobotu sa v Ekvádore stretol s tamojším prezidentom Lenínom Morenom. Guaidóa za prechodného prezidenta Venezuely uznalo už viac než 50 štátov vrátane USA.

Viac k témam: demonštrácie
Zdroj: Webnoviny.sk – Líder venezuelskej opozície Juan Guaidó vyzval stúpencov na masové demonštrácie © SITA Všetky práva vyhradené.

4. marca 2019