Lev Fufi napadol svojho chovateľa a usmrtil ho, česká polícia musela zastreliť aj ďalšiu šelmu

404993_gettyimages 164660724 676x550.jpg

PRAHA 5. marca (WebNoviny.sk) – V českej obci Zděchov v okrese Vsetín napadol lev svojho chovateľa a usmrtil ho. Aby bolo možné dostať sa do koterca, kde sa tragédia stala, policajti zviera i ďalšiu levicu zastrelili. Majiteľ choval šelmy bez povolenia, úrady tomu nedokázali zabrániť.

Najbezpečnejšie riešenie

Mŕtveho tridsaťtriročného chovateľa našiel v utorok okolo siedmej hodiny rannej v koterci jeho otec. Deväťročného leva Fufiho, ktorý muža napadol, a trojročnú levicu Ljuvu odstrelili predpoludním policajti zo zásahovej jednotky z Brna.

„Môžeme potvrdiť, že na mieste je mŕtvy chovateľ aj oba levy. Šelmy sme po dohode polície a pracovníkov zo Zoo Zlín odstrelili, čo bolo vyhodnotené ako najbezpečnejšie riešenie, aby sme sa dostali dovnútra,“ oznámila portálu iDnes.cz policajná hovorkyňa Lenka Javorková.

Mužovi v chove nemohli zabrániť

„Ani jeden z levov sa pri incidente z výbehu nedostal a nebezpečenstvo pre obyvateľov tak nehrozilo,“ doplnila.

Úrady mužovi nedokázali v chove zabrániť, hoci už dostal za nepovolený chov niekoľko pokút. Veterinárna správa nemala možnosť leva odviezť. V prípade by mohla vydať príkaz na odobratie zvieraťa, muselo by sa však preukázať týranie, čo sa vo Zděchove nedialo.

Zdroj: Webnoviny.sk – Lev Fufi napadol svojho chovateľa a usmrtil ho, česká polícia musela zastreliť aj ďalšiu šelmu © SITA Všetky práva vyhradené.

5. marca 2019