Letná olympiáda v Tokiu (tenis): Klein prehral trojsetovú bitku s Duckworthom

25.7.2021 (Webnoviny.sk) – Slovenský tenista Lukáš Klein prehral s Austrálčanom Jamesom Duckworthom 7:5, 3:6, 6:7 (4) v úvodnom kole dvojhry na olympijskom tenisovom turnaji v Tokiu. Dramatický trojsetový zápas trval 2:18 h a Duckworth premenil druhý mečbal v tajbrejku tretieho setu.

Viac o téme: Olympiáda v Tokiu 2020 (2021)

Slovák bol lepší na esá 9:7 a vo víťazných úderoch z forhendu favorizovaného súpera jasne prevýšil 23:9, ale na nevynútené chyby to bolo 34-21 z pohľadu Kleina. Dôležitým faktorom boli iba dva premenené brejkbaly zo siedmich možností na strane slovenského tenistu.

Až 246. hráč svetového rebríčka ATP Klein pôvodne mal hrať v Tokiu iba vo štvorhre po boku Filipa Poláška, ale odhlásenie viacerých elitných hráčov z „pavúka“ dvojhry mu ako 23-ročnému umožnilo absolvovať aj túto olympijskú skúsenosť.

Letná olympiáda v Tokiu (tenis) – dvojhra mužov

1. kolo

Lukáš Klein (SR) – James Duckworth (Aus.) 7:5, 3:6, 6:7 (4)

V prvom sete vzal Klein podanie Duckworthovi v jedenástom geme a vzápätí pri svojom servise potvrdil zisk setu. Za stavu 6:5 a 40:30 premenil druhý setbal.

V druhom dejstve slovenský olympijský debutant hneď na úvod opäť prelomil súperovo podanie a vzápätí potvrdil na 2:0. Črtajúce sa prekvapenie však 77. hráč rebríčka ATP Duckworth nepripustil a zakrátko vyrovnal na 2:2. Od stavu 3:3 sa Austrálčan nadýchol k zisku troch gemov za sebou a druhý set vyhral 6:3.

V rozhodujúcom treťom sete sa obaja súperi ani raz nevzdali svojho servisu, a tak musel o víťazovi rozhodnúť tajbrejk. V ňom si Austrálčan na začiatku vybudoval náskok 3:0 a za stavu 5:3 ešte raz vzal Kleinovi podanie. Potom Slovák odvrátil jeden mečbal, ale druhý pri podaní Austrálčana už nie. Jeho súper si pomohol esom.

Viac k témam: LOH Letné olympijské hry 2020 v Tokiu, tenis – Letná olympiáda v Tokiu 2020/2021
Zdroj: Webnoviny.sk – Letná olympiáda v Tokiu (tenis): Klein prehral trojsetovú bitku s Duckworthom © SITA Všetky práva vyhradené.