LeBron spadol a poranil ženu golfovej hviezdy

Na Ellie Dayovú sa pri zachraňovaní lopty zvalil 203 cm vysoký a 113 kg vážiaci James.CLEVELAND 18. decembra (WebNoviny.sk) – Nepríjemný incident má za sebou basketbalista LeBron James z Clevelandu, ktorý svojou obetavosťou poranil diváčku počas poslednej štvrtiny štvrtkového duelu NBA proti Oklahome (104:100). Keď 203 cm vysoký a 113 kg vážiaci krídelník zachraňoval pri postrannej čiare loptu z autu, dopadol na ženu sediacu blízko palubovky. Zafixovali jej krk a previezli ju do nemocnice. Ide o Ellie Dayovú, manželku austrálskeho golfistu Jasona Daya, ktorý sedel hneď vedľa nej a ešte počas prestávkovej šou zdravil divákov a hádzal do hľadiska penové basketbalové lopty.

„Stisol som jej ruku a povedala, že je v poriadku. Bola len trochu otrasená,“ povedal o žene víťaza tohtoročného PGA Championship 30-ročný James. Ďalšie informácie o jej zdravotnom stave nie sú známe, podľa AP strávila noc v nemocnici na pozorovaní. LeBron sa na víťazstve Cavaliers podieľal 33 bodmi, 11 asistenciami a 9 doskokmi.

„Jej zdravie je teraz na prvom mieste. Dúfam, že bude v poriadku. Mám správy, že sa cíti dobre. Iba som išiel po stratenej lopte, chcem som ju zachytiť. Mrzí ma, ako sa to skončilo,“ povedal James a dušoval sa, že keby bola Ellie tehotná, dokázal by svoj skok nasmerovať ešte o rad vyššie. „Dúfam, že budeš v poriadku, Ellie Dayová. Ospravedlňujem sa. Snáď vás oboch čoskoro zase uvidím na zápase. S láskou LJ,“ odkázal neskôr na twitteri.

Dayovci žijú na predmestí Columbusu a na stretnutí Cavaliers sa neobjavili prvý raz. V novembri Ellie priviedla na svet druhé dieťa, dcéru Lucy. Jason Day tento rok vyhral svoj prvý turnaj kategórie Major a v súčasnosti mu patrí druhé miesto vo svetovom rebríčku za Američanom Jordanom Spiethom.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

18. decembra 2015