Le Penovci vraj zatajili pred úradmi časť svojho majetku

Prípadom sa zaoberajú francúzske finančné a daňové orgány.PARÍŽ 22. decembra (WebNoviny.sk) – Niekdajší spoluzakladateľ francúzskeho Národného frontu (FN) Jean-Marie Le Pen a jeho dcéra a súčasná líderka strany Marine Le Penová čelia podozreniu, že v majetkovom priznaní uviedli nepravdivé údaje.

Odporúčame:

Le Penová pobúrila fotkami popráv mužov zajatých islamistami

Francúzsky Úrad pre transparentnosť verejného života v pondelok oznámil, že skúma indície, v zmysle ktorých obaja politici „zrejme podhodnotili“ údaje o svojich nehnuteľnostiach v daňovom priznaní v roku 2014. Podľa rovnakého zdroja bývalý predseda FN „podhodnotil“ svoj nehnuteľný majetok o viac ako milión eur, zatiaľ čo jeho dcéra o státisíce eur. Jean-Marie

Le Pen mal zatajiť konto vo Švajčiarsku a zlaté tehličky, informoval rakúsky rozhlas ORF. Prípadom sa zaoberajú francúzske finančné a daňové orgány. Marine Le Penová už v prvej reakcii uviedla, že sa voči postupu úradov odvolá.

V prípade potvrdenia podobného previnenia súdom hrozí odsúdeným finančný trest až 45-tisíc eur, väzenie až do troch rokov a strata pasívneho volebného práva na desať rokov. Francúzsko v roku 2013 sprísnilo legislatívu v oblasti daňových podvodov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

22. decembra 2015